ARSUZ BELEDİYESİ’NDEN İŞÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN İMZA

featured
service

ARSUZ BELEDİYESİ’NDEN İŞÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN İMZA

Arsuz Belediyesi bünyesinde çalışan kadrolu işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi yenilendi.

Tüm şartları zorladıklarını ve kadrolu işçilerin lehine bir sözleşme imzaladıklarını belirten Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, şöyle konuştu:

“Kadrolu işçilerimizle ilgili toplu sözleşmeyi imzalıyoruz. Günümüzün ekonomik şartlarını da göz önünde bulundurarak iyileştirme yaptık.  Yaptığımız iyileştirme tabii ki ideal bir iyileştirme değil. Günümüz Türkiye’sinde ekonomik zorlukların ne kadar olduğunu bilerek bunun da yeterli olduğunu veya bütün sorunların çözüldüğü anlamına gelmiyor. Ama belediyenin ve ülkenin içinde bulunduğu şartlar da göz önüne alınarak, önemli oranda bir iyileştirme oldu.

Biliyorsunuz ki hem kadrolu işçiler var hem de taşerondan gelen kadro almış işçiler var ve bunlar arasındaki ücret anlamında büyük farklılıklar var. Amacımız diğer arkadaşları da aynı seviyeye getirmek. Ama tabii ki bu kolay bir şey değil. Süreç ve zaman meselesi. Ama şu an kadrolu işçilerimizin maaşında iyileştirme gerçekleştirerek sendika sözleşmelerini imzalıyoruz. Bu süreçte belediye çalışanlarımıza ve temsilcilerimize, günün şartlarında hem kendilerini hem de belediyemizi düşünerek hiçbir sıkıntı olmadan güzel bir şekilde bu süreci tamamladıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. Sendika temsilcilerine de teşekkür ediyorum. Arsuz hepimizin. Hayırlı olmasını diliyorum.” 

Genel-İş Hatay Şube Sekreteri Mehmet Emin Doğruel, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven’e, uzlaşma süreci boyunca her zaman işçilerin yanında olduğu ve görüşmelerde işçilerin mağdur olmaması için elinden geleni yaptığını söyleyerek teşekkür etti.

Doğruel, “Uzlaşma kültürünün son derece zor olduğu bir dönemde, tek düşüncenin hakim olduğu bir coğrafyada toplu iş sözleşmeleri, ekonomik olduğu kadar, uzlaşma kültürüyle de alakalıdır. Bu ekonomik şartlarda bugün maaşa yapılan zam markete yapılan zamla eriyip gidiyor. Sayın Başkanımla da uzlaşı kültürüyle hareket ederek bir mutabakata vardık. Bu konuda katkı sunan başta değerli başkanımıza, temsilcilerimize ve tüm arkadaşlarımıza bu sözleşmeden dolayı teşekkür ediyor, Arsuz’a ve Arsuzlu emekçilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

ARSUZ BELEDİYESİ’NDEN İŞÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN İMZA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!