HATAY BÜYÜKŞEHİR’DEN EVİ YANAN AİLEYE DESTEK

featured
service

HATAY BÜYÜKŞEHİR’DEN EVİ YANAN AİLEYE DESTEK

Hatay Büyükşehir Belediyesi, evlerinde çıkan yangında tüm eşyaları kül olan İskenderunlu aileye destekte bulundu.

Dumlupınar Mahallesi’nde 4 çocuğuyla birlikte yaşayan Nuray Teke adlı vatandaşın evinde elektrik arızası nedeniyle çıktığı belirlenen yangında bütün eşyaları kül oldu. Yangında canlarını zor kurtaran ve bir süre hastanede kontrol altında tutulan aileye HBB ekiplerinden destek geldi.

Yangın sonrasında oturulamaz hale gelen evlerinde çaresiz kalan ailenin Lütfü Savaş’tan yardım talebine kayıtsız kalmayan Sosyal Hizmetler Evde Bakım Hizmetleri ekibi, itfaiyenin yardımıyla evin yıkanmasını sağlayarak, evin boyanması için gerekli malzemeyi temin etti ve kışlık giyecek yardımında bulundu.  

Evi temizleyen Büyükşehir ekipleri, buna ek olarak yetkililerin hayırsever bir vatandaşla yaptıkları görüşme sonrasında mağdur aileye yatak ve oturma odası mobilyalarının verilmesini sağladı.

Yangında tüm eşyalarını kaybettiklerini belirten Teke, zor günlerinde kendilerine destek veren HBB Başkanı Lütfü Savaş başta olmak üzere tüm HBB ekiplerine ve hayırseverlere teşekkür etti.

“EN BÜYÜK MUTLULUĞUMUZ LÜTFÜ SAVAŞ’IN BİZE UZATTIĞI YARDIM ELİDİR”

Evinin kira olduğunu ve geçim sorunu yaşadıklarını da anlatan Nuray Teke, “Kış mevsiminin zor şartları altında eşim ve 4 çocuğumla sokakta kalma korkusu yaşarken mahalledeki komşularımın aralarında para toplayarak yaptıkları yardım da bizleri çok sevindirdi. Ancak en büyük mutluluğumuz başkanımız Lütfü Savaş’ ın bize uzattığı eldir. Kendisine ve ekiplerine şükran borçluyuz ”dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

HATAY BÜYÜKŞEHİR’DEN EVİ YANAN AİLEYE DESTEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!