HATAY YEREL BASINI, BÜYÜKŞEHİR’İN DÜZENLEDİĞİ GECEDE BİR ARAYA GELDİ

service

HATAY YEREL BASINI, BÜYÜKŞEHİR’İN DÜZENLEDİĞİ GECEDE BİR ARAYA GELDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), kentte görev yapan gazetecileri ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla EXPO’da düzenlediği etkinlikte bir araya getirdi.

HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi Nazan Savaş ile birlikte katıldığı gecede, il genelinden birçok gazeteci buluştu. Başkan Savaş, gazetecilere hitaben yaptığı konuşmada, tüm gazetecilerin yaptığı işe saygı duyduğunu ve her zaman yanlarında olacağını vurguladı. Savaş, “Bugün, basın dünyası için çok özel bir gün. Ben doğrunun peşinde olan, iyilikleri güzellikleri hakları ve haklılıkları yazan bütün basın mensuplarının yanındayım. Tüm emekçi basın mensubu arkadaşlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

Savaş, konuşmasına şöyle devam etti:

“HAKLARINIZA KAVUŞANA KADAR MÜCADELE EDECEKSİNİZ”

“Tıp Fakültesinde okurken bir hocam bana, ‘Türkiye’de hak verilmez alınır’ demişti. Siz gazeteciler başta özlük haklarınız olmak üzere haklarınıza kavuşana kadar mücadele vereceksiniz. Ama bu hakkı almak için de bir ve bütün olmak lazım. İri ve diri olmak lazım. 10’a bölünürseniz iri ve diri olma şansınız yok. En son ‘dezenformasyon yasası’ çıktı, belki bazı avantajları olabilir ama genel olarak utanç verici bir yasa. Şimdi siz birlik olabilseydiniz bu yasa çıkamazdı. Biz sizi hiç unutmuyoruz. 10 Ocak’ta hep sizinle olmak istedik, çok mutlu olduk. Dileriz ki her kurum ve kuruluş birlik ve bütünlükten yana tavır koysun. En kötü gününüz böyle olsun.”

HBB Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Nida Yılmaz da konuşmasında, gazeteciliğin yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç olarak anıldığını aktardı. Yılmaz, şunları söyledi:

“KALEMİNİ ONURLA TAŞIYAN ARKADAŞLARIMIZIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

“Gazetecilik çok emek isteyen, oldukça yıpratıcı ama çok onurlu bir meslek. Gazeteciler zorluklarla özlük haklarına erişebiliyor. 1961 yılında o dönem gazetecilik yapan ağabeylerimiz, ablalarımız önemli bir mücadele verdi. Gazetecilerin başta yıpranma hakları olmak üzere fikir işçisi kabul edilmelerini sağlayan 212 sayılı kanunun yürürlüğe girmesini sağladılar. Kalemini onurla taşıyan, tarafsız ve gazetecilikten başka kaygısı olmayan arkadaşlarımızın gününü kutluyorum.”

Art’s Magazin  Yurt

HATAY YEREL BASINI, BÜYÜKŞEHİR’İN DÜZENLEDİĞİ GECEDE BİR ARAYA GELDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!