HBB Başkanı Lütfü Savaş, Üzümdalı İçme Suyu Deposunu İnceledi

service
HBB Başkanı Lütfü Savaş, Üzümdalı İçme Suyu Deposunu İnceledi

HBB Başkanı Lütfü Savaş, Üzümdalı İçme Suyu Deposunu İnceledi

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Antakya ilçesine bağlı Üzümdalı Mahallesi’nin içme suyu iletimini iyileştirmek ve su kayıplarını önlemek amacıyla inşa edilen içme suyu deposunda incelemelerde bulundu.

Yapım maliyeti 2 milyon 627 bin 998 TL olan ve 300 metreküp hacmi bulunan içme suyu deposunun incelemesine Başkan Savaş’ın yanı sıra Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, Üzümdalı Mahalle Muhtarı İsmail Şahin, HATSU teknik personeli ve mahalle sakinleri katıldı. Savaş saha ziyaretinde, şunları söyledi:

“Çok şükür hem merkezde hem de köylerimizde beklentimizden çok daha fazla hizmet etmenin mutluluğu içindeyiz. Hem yollar hem de tertemiz su iletecek depolarımız yenileniyor. Depomuz ile mahallemize tertemiz içme ve kullanma suyu ileteceğiz. Köy ve mahalle hayatını, şehir hayatını aratmayacak şekilde kolaylaştırdık. Bu hizmetlerden faydalanan bütün mahalle sakinlerimizin bu hizmetleri güle güle kullanmalarını istiyorum. Çünkü biz onlar için hayatı kolaylaştırmak, huzurlu ve sağlıklı günler yaşatmak için geldik. Bu yatırımları yapmaya devam edeceğiz. Hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.”

HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat da 2022 yılı içerisinde yaklaşık 20 adet depo içerisinden bir tanesini Üzümdalı Mahallesi’nde kurduklarını belirterek, eski depodaki kayıp ve kaçak oranının oldukça yüksek olduğunu paylaştı. Gayrisıhhi durumda olan depoyu yenilediklerini ve Üzümdalı sakinlerine içme suyunu daha sağlıklı şekilde ileteceklerini vurgulayan Polat, “Bununla beraber kanalizasyon hattı hizmetleri ve içme suyu temini noktasında da iki adet içme suyu kuyusunu devreye aldık, depoya bağlanacak şekilde de isale hatlarını yeniledik. Mahallemize hayırlı olsun” dedi. 

Mahalle sakinleri adına duygu ve düşüncelerini dile getiren Üzümdalı Mahalle Muhtarı İsmail Şahin ise “Üzümdalı Mahallesi, Cumhuriyeti tarihinde 2019 seçimlerinden bu yana hayatında görmediği hizmetleri Başkanımız Lütfü Savaş sayesinde aldı. 13 kilometre kanalizasyon, yeni depo, iki adet yeni kuyu, 750 kişilik camimizin betonunun tamamını verdiler. Kendilerine çok teşekkür ederiz” diye konuştu. 

Art’s Magazin  Yurt

HBB Başkanı Lütfü Savaş, Üzümdalı İçme Suyu Deposunu İnceledi
HBB Başkanı Lütfü Savaş, Üzümdalı İçme Suyu Deposunu İnceledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!