KADIKÖY’DE ‘ROBOSKİ ULUDERE’NİN GÖZYAŞLARI’ SÖYLEŞİSİ 

featured
service

KADIKÖY’DE ‘ROBOSKİ ULUDERE’NİN GÖZYAŞLARI’ SÖYLEŞİSİ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Levent Gök, 28 Ocak Cumartesi saat 14.00’te ‘Roboski Uludere’nin Gözyaşları’ söyleşisiyle Caddebostan Kültür Merkezi’nin konuğu olacak.

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)’nde her hafta gerçekleşen söyleşi programının bu haftaki konuğu CHP Ankara Milletvekili Levent Gök olacak. Levent Gök, söyleşinin ardından 28 Aralık 2011 tarihinde Şırnak, Uludere-Roboski Köyünde hava saldırısı sonucu ölen, çoğu çocuk 34 kişinin anısına kaleme aldığı ‘Roboski Uludere’nin Gözyaşları’ kitabını Kadıköy Belediyesi Kültür Yayınları Kitabevi’nde imzalayacak.  

TBMM’de kurulan Uludere Araştırma Komisyonu’nda görev yapan Levent Gök iğneyle kuyu kazarcasına bir uğraş ile yıllar içerisinde elde ettiği bulguları kitaplaştırdı. Gök, ‘Roboski – Uludere’nin Gözyaşları’ adı altında İmge Kitabevi tarafından yayımlanan eserinde olayın gelişimini, hava harekâtı kararının nasıl alındığını, hayatını kaybedenlerin portrelerini, köyün konumunu ve acılı ailelerin adalet arayışlarından neden sonuç alınamadığını ayrıntılı bir şekilde işliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yazdığı önsözde kitabın hafızaları tazelediğini, tarihe not düştüğünü ve büyük bir acıyı unutturmadığını belirtiyor.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, söyleşisinde kitabının ışığında Roboski olayını yargı sürecinden ailelerinin yaşadıklarına kadar birçok boyutuyla paylaşacak. Söyleşinin ardından Kadıköy Belediyesi Kültür Yayınları Kitabevi’nde kitabını imzalayacak.

Art’s Magazin  Yurt

KADIKÖY’DE ‘ROBOSKİ ULUDERE’NİN GÖZYAŞLARI’ SÖYLEŞİSİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!