TÜİK: ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISI KASIMDA YÜZDE 0,6, YILLIK YÜZDE 7,1 ARTTI

featured
service

TÜİK: ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISI KASIMDA YÜZDE 0,6, YILLIK YÜZDE 7,1 ARTTI

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı kasım ayında yüzde 0,6 arttı. Ücretli çalışan sayısı, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 7,1 artış gösterdi.

TÜİK, kasım ayına ilişkin ücretli çalışan istatistiklerini bugün açıkladı. Buna göre, sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı hem aylık hem de yıllık bazda artış gösterdi. 

ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISI AYLIK YÜZDE 0,6 ARTTI

TÜİK verilerine göre, sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı kasım ayında, bir önceki aya göre yüzde 0,6 arttı. Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; kasım ayında ücretli çalışanlar aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,4, inşaat sektöründe yüzde 1,5 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,5 artış kaydetti.

ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISINDA YILLIK ARTIŞ YÜZDE 7,1

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,1 arttı. Ücretli çalışan sayısı bir önceki yılın aynı ayında 13 milyon 842 bin 209 kişi iken, kasım ayında 14 milyon 824 bin 187 kişi oldu. Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; kasım ayında ücretli çalışan sayısı yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde 7,1, inşaat sektöründe yüzde 6,3 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 7,3 artış gösterdi.

Art’s Magazin  Ekonomi

TÜİK: ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISI KASIMDA YÜZDE 0,6, YILLIK YÜZDE 7,1 ARTTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!