BALÇOVA’NIN KÜÇÜK YAZARLARINDAN ‘NESLİ TÜKENEN HAYATLAR’ KİTABI

service

BALÇOVA’NIN KÜÇÜK YAZARLARINDAN ‘NESLİ TÜKENEN HAYATLAR’ KİTABI

Balçova Belediyesi’nin eğitim çalışmaları kapsamında açtığı ‘Yaratıcı Yazarlık Kursu’na katılan 12 çocuğun öykülerinden oluşan ‘Nesli Tükenen Hayatlar: Çocuklardan Büyüklere 12 Öykü’ kitabı basıldı. 

Sekiz ay süren ‘Yaratıcı Yazarlık’ eğitimlerine katılan, yaşları 11 ile 14 arasında değişen 12 Balçovalı çocuk, Nil Banu Engindeniz’den eğitim aldı. Edebiyat yapıtlarının yazımı, hikayenin unsurları, zamanın ve mekanın kullanımı, karakterlerin yaratılması, olay örgüsünün yapılandırılması gibi konularda eğitim alan çocuklar; nesli tükenen hayvanların anlatıldığı öyküler hazırladı. Genç yazarların yazdığı 12 öykü, Balçova Belediyesi tarafından ‘Nesli Tükenen Hayatlar: Çocuklardan Büyüklere 12 Öykü’ ismiyle kitap haline getirildi.

Kitabın imza gününde küçük yazarların ve ailelerinin heyecanına ortak olan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, şunları söyledi:

“Çocuklarımızın sadece okumaya değil yazmaya da hevesli olması bizi çok mutlu etti. Çocuklarımızın seçtikleri konuda da evrensel bir olguyu ele alıp nesli tükenen hayvanlar konusunu kaleme almaları yaptığımız çalışmanın ne kadar doğru olduğunu bizlere göstermiş oldu. Küçük yazarlarımızı kutluyorum ve hayatlarının bundan sonraki dönemlerinde de başarılı olacaklarına tüm kalbimle inanıyorum. Çocuklarımıza yazma ve okuma alışkanlığını kazandıran ailelerimizi de tüm kalbimle kutluyorum.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

BALÇOVA’NIN KÜÇÜK YAZARLARINDAN ‘NESLİ TÜKENEN HAYATLAR’ KİTABI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!