‘BAYRAKLI ÇÖZÜM MERKEZİ’ 8 AYDA 8 BİN TALEBİ ÇÖZÜME KAVUŞTURDU

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘BAYRAKLI ÇÖZÜM MERKEZİ’ 8 AYDA 8 BİN TALEBİ ÇÖZÜME KAVUŞTURDU

Vatandaşlara daha hızlı ve etkin hizmet sunabilmek, talep ve önerileri daha hızlı çözüme kavuşturabilmek için tek numarada hizmet verilen Çağrı Merkezi ve Whatsapp İletişim Hattı ile çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, son 8 ayda vatandaştan gelen 10 bin talebi değerlendirerek yüzde 81’ini çözüme kavuşturdu. Başkan Serdar Sandal, “En hızlı ve güvenilir şekilde adil ve eşit hizmet anlayışıyla vatandaşlarımız için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Vatandaşlardan gelen talep ve önerileri daha hızlı çözüme kavuşturmak için Çağrı Merkezi ve Whatsapp İletişim Hattı’nı tek numarada birleştiren Bayraklı Belediyesi, 0232 477 20 00 telefon numarası ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Vatandaşlar bu numarayı arayarak ya da WhatsApp’tan fotoğraf ve video göndererek sorunlarına çözüm arayabiliyor. Yeni sistem ile alınan talepler ilgili müdürlüklere anında yönlendiriliyor ve çözüme ulaştırılarak vatandaşlara kısa sürede dönüş sağlanıyor. Bayraklı Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) arasında sağlanan entegrasyon doğrultusunda taleplere ortak çözümler üretilirken, Büyükşehir’i ilgilendirilen konular da sistem aracılığıyla ilgili birimlere iletiliyor.

TALEPLERİN YÜZDE 81’İ SONUÇLANDI

Yeni yılda da en hızlı ve etkin şekilde vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek için gelen mesajları birimlere anında aktaran ekipler, bu kapsamda son 8 ayda 10 bin 133 talep, şikayet ve öneri aldı. 8 bin 206’sı sonuçlandırılan taleplerin 342’si için işlemler sürüyor. Veteriner İşleri, Sosyal Yardım İşleri, Temizlik, Zabıta, Park ve Bahçeler Müdürlükleri gibi birimler başta olmak üzere gelen tüm talepleri tek tek değerlendiren ekipler, taleplerin yüzde 81’ini sonuçlandırdı.

“HER ŞEY BAYRAKLIMIZ İÇİN”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Teknolojiyi yakından takip ederek çağın gerekliliklerini yerine getiriyoruz. Bu sayede vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşmak, sorunlarını taleplerini hızla çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Böylece hem yurttaşlarımızla daha hızlı ve doğru iletişim kuruyoruz hem de talep ve önerilerini daha hızlı çözüme kavuşturuyoruz. Vatandaşlarımızın ilettiği mesajlar doğrudan ilgili birimlerdeki yetkili arkadaşlarımıza gönderiliyor ve hızla yanıt verilip, sorunlar en kısa sürede gideriliyor. Bayraklı hepimizin. Halkımız için en güzelini, en doğrusunu yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

‘BAYRAKLI ÇÖZÜM MERKEZİ’ 8 AYDA 8 BİN TALEBİ ÇÖZÜME KAVUŞTURDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!