GAZİEMİR BELEDİYESİ’NDEN HASTA VE ENGELLİLERE NAKİL HİZMETİ

featured
service

GAZİEMİR BELEDİYESİ’NDEN HASTA VE ENGELLİLERE NAKİL HİZMETİ

Hasta Nakil Ambulansı ve Engelli Hasta Aracı’yla yurttaşları hastanelere ulaştıran Gaziemir Belediyesi, 2022’de bu araçlarla 4 bin 81 defa vatandaşlara nakil hizmeti verdi.Gaziemir Belediyesi, Hasta Nakil Ambulansı ve Engelli Hasta Aracı hizmetleriyle yurttaşların rahatça hastaneye ulaşıp tedavi olmalarını sağlıyor. Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti ile yaşlı, yatalak durumdaki hastalar evlerinden alınarak sağlık kuruluşlarına ulaştırılıyor. Hastalar, hastanelerdeki bakım ve tedavilerinin sonrasında yeniden evlerine bırakılıyor. Yurttaşları sağlık kuruluşlarına taşıyan ekipler, tedavi ve işlemlerin yürütülmesi sürecinde de hastalara yardım ediyor. Acil tıp teknisyeni ile şoförün görev yaptığı, teknik ve tıbbi donanıma sahip ambulanslar, 2022 yılında bin 951 kez hastaları sağlık kuruluşlarına ulaştırdı.

Yurttaşlar bu hizmetten 444 26 20 numaralı telefonu 24 saat önce arayıp randevu alarak yararlanabiliyor.ENGELLİLERE ÖZEL ARAÇ

Özel asansör donanımlı Engelli Hasta Aracı ile ortopedik engelli bireyler ile yarı mobil durumdaki yurttaşların sağlık kuruluşları başta olmak üzere gitmek istedikleri noktalara ulaşması da sağlanıyor. Bu hizmet kapsamında kanser tedavisi gören hastalara da ulaşım desteği veriliyor. Kemoterapi, radyoterapi, fizik tedavi ya da diyaliz tedavisi gören hastaların sağlık kuruluşlarına ulaşması sağlanıyor. Muayene işleminin ardından hastaları tekrar evlerine bırakan ekipler, 2022 yılında 2 bin 130 kez hizmet verdi.

Engelli Hasta Aracı Hizmeti’nden yararlanmak isteyenler, 999 0 251 dahili 1853 ve 999 0 112 numaralı telefonlardan randevu oluşturabiliyor.

 

Art’s Magazin  Yurt

GAZİEMİR BELEDİYESİ’NDEN HASTA VE ENGELLİLERE NAKİL HİZMETİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!