KARABAĞLAR, UĞUR MUMCU’YU ANACAK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KARABAĞLAR, UĞUR MUMCU’YU ANACAK

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 30’uncu yılında Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenecek iki ayrı etkinlikle anılacak.

Uğur Mumcu için Karabağlar’da düzenlenecek ilk anma etkinliği, katledildiği gün olan 24 Ocak’ta, Üçyol Uğur Mumcu Parkı’ndaki anıt önünde saat 11:00’de başlayacak. ‘Uğur Mumcu’nun İzinde Bugün’ başlıklı söyleşi ise 25 Ocak Çarşamba günü Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. Saat 16:00’da başlayacak ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi’nin moderatörlüğünü yapacağı söyleşide, gazeteci-yazarlar Orhan Bursalı ve Işık Kansu, Mumcu’yu anlatacak.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ‘Adalet ve Demokrasi Haftası’ kapsamında düzenlenecek etkinliklerde Uğur Mumcu’yu bir kez daha saygı ve özlemle anacaklarını vurgulayarak, “Uğur Mumcu; yazılarıyla, düşünceleriyle tıpkı 30 yıl öncesinde olduğu gibi aramızda yaşamaya devam ediyor. On yıllar öncesinden geleceğe ışık tutmayı başaran aydınımızı, usta gazeteciyi Karabağlar’da anmaktan onur duyuyoruz. Vatandaşlarımızı etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

KARABAĞLAR, UĞUR MUMCU’YU ANACAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!