KEMALPAŞA BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 12 BİN 300 TL OLDU

featured
service

KEMALPAŞA BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 12 BİN 300 TL OLDU

Kemalpaşa Belediyesi ile DİSK/Genel-İş İzmir 7 No’lu Şube arasında geçen yıl imzalanan toplu iş sözleşmesinde yer alan ‘enflasyon oranında zam’ maddesi ile KEM-BEL bünyesinde çalışan personel maaşlarına yüzde 64.27 oranında zam uygulandı. 2023 yılı itibariyle Kemalpaşa Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 12.300 TL oldu.

Kemalpaşa Belediyesi ile DİSK/Genel-İş İzmir 7 No’lu Şube arasında geçen yıl imzalanan toplu iş sözleşmesinde yer alan ‘enflasyon oranında zam’ maddesi uygulandı. Atılan imzalarla birlikte KEM-BEL bünyesinde çalışan personel maaşlarına yüzde 64.27 oranında zam yapıldı.

BİR YIL İÇİNDE YÜZDE 88.27 ORANINDA ARTIŞ

Geçen yıl imzalanan sözleşme ile çalışanların şartlarında önemli iyileştirmelerin yapıldığı, temmuz ayında işçi ücretlerine yapılan yüzde 24 oranında artış ile bu yıl içinde ücretleri neredeyse iki katına yükselttiklerini belirten Başkan Rıdvan Karakayalı, “Geçtiğimiz yıl DİSK/Genel-İş İzmir 7 No’lu Şube ile imzaladığımız toplu iş sözleşmesi doğrultusunda, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önünde bulundurarak dahil ettiğimiz enflasyon oranı kadar zam maddesi ile bu yıl tüm işçi ücretlerine yüzde 64,27 oranında artış uyguluyoruz. Böylelikle belediyemiz bünyesinde en düşük işçi ücreti 12.300 TL olacaktır. Ayrıca 2022 temmuz ayında uyguladığımız yüzde 24’lük iyileştirme ile 1 yıl içerisinde toplamda yüzde yüzde 88,27 artış uygulamış oluyoruz. Emekçilerimizi yüksek enflasyona karşı korumak için atılması gereken tüm adımları kararlılıkla attık, atmaya devam edeceğiz. Tüm çalışma arkadaşlarıma verdikleri emekler için teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KEMALPAŞA BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 12 BİN 300 TL OLDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!