Ali Kemal Arapoğlu yeni projeler hazırlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ali Kemal Arapoğlu yeni projeler hazırlıyor

Ali Kemal Arapoğlu’nun projesi ise herkes tarafından merak edilmeye başlandı.

Bugüne kadar yaptığı çok önemli projelerle adından sıkça söz ettiren Ali Kemal Arapoğlu, pek çok önemli sanatçının albümlerinde aranjör ve müzik yönetmenliği yapmasının yanı sıra kendi single çalışmasına da odaklanmış durumda.

Bağlama virtüözü Kemal Arapoğlu’nun oğullarından olan Ali Kemal Arapoğlu geçtiğimiz yıl çıkardığı Çanakkale Türküsü’nde pek çok önemli ismi bir araya getirip bir düet projesi hazırlayarak çok önemli bir adım atmıştı. 2022 yılında Uluslararası Yılın Aranjörü Ödülünü alan Ali Kemal Arapoğlu’nun projesi ise herkes tarafından merak edilmeye başlandı.

Ali Kemal Arapoğlu Kimdir?

1989 Yılında babası Kemal Arapoğlu’nun yanında bağlama ve nota eğitimleriyle müzik yaşamına başlayan Ali Kemal Arapoğlu 1995 senesinde özellikle Çukurova Bölgesi müzik nazariyatı ve Barak ağzı (tavrı) dersleri almıştır. Ali Kemal Arapoğlu’nun bağlamadaki icrasının olgunlaşma sürecinde özellikle de dedesi Hüseyin Arapoğlu’nun bağlama icrasının çok yönlü ve farklı olmasından dolayı kendi yaşıtlarına göre daha farklı bir üslup kazandırmıştır.

2002-2004 Yılları arasında Türk Müzik kültürünün önemli isimlerinden Neşet Ertaş’a pek çok yurtiçi konserinde ritim sanatçısı olarak eşlik eden Ali Kemal Arapoğlu, 2010 yılında yine Türk Müzik Kültürü’nün önemli isimlerinden Bedia Akartürk’ün Ege Bölgesi türkülerinden oluşan bir arşiv çalışmasında Müzik Yönetmeni olarak görev almıştır.

En son olarak Müslüm Gürses’in “Veda” albümünde müzik yönetmenliği yapmıştır.

Ali Kemal Arapoğlu aynı zamanda 2006 yılından bu yana kendi müzik stüdyosu Güncel Müzik’te aranjörlük ve müzik yönetmenliği çalışmalarını sürdürmektedir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ali Kemal Arapoğlu yeni projeler hazırlıyor | Art’s Magazin | Magazin

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!