Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

İzmir’de Gülşen’in Yerine Orkestra ve Vokalistleri Sahne Alacak

İzmir'de Gülşen'in Yerine Orkestra ve Vokalistleri Sahne Alacak
service

İZMİR'DE GÜLŞEN'İN YERİNE ORKESTRA VE VOKALİSTLERİ SAHNE ALACAK

İzmir’de Gülşen’in Yerine Orkestra ve Vokalistleri Sahne Alacak

Halen İstanbul’da ev hapsinde tutulan Gülşen, bugün İzmir‘de yapılması planlanan konserine katılamayacak. Bu nedenle, konserlerinde Gülşen‘e eşlik eden orkestra ve vokalistleri 91. İzmir Enternasyonal Fuarı‘nda sahnede olacak. 

Dört ay önce verdiği bir konserde imam hatip liselilere yönelik kullandığı sözleri ağustos ayında gündem olan ve tutuklanan, ardından ev hapsine alınan Gülşen Çolakoğlu, hakkında dün 3 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Halen ev hapsinde olduğu için Gülşen bugün İzmir‘de vermesi planlanmış olan konsere katılamayacak. Konserlerde Gülşen‘e eşlik eden orkestra ve vokal grubu ise bugün 21.30’da 91. İzmir Enternasyonal Fuarı çim konserleri kapsamındaki organizasyonda sahneye çıkacak. Organizasyonda Gülşen‘in şarkıları seslendirilecek ve klipleri gösterilecek. 

İZFAŞ’dan Gülşen’in katılamayacağı konsere dair şu açıklama yapıldı:

 ”İzmir Enternasyonal Fuarı, Çim Konserleri kapsamında bugün programda yer alan Gülşen konserini, zorunlu nedenlerle, farklı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Sanatçımız, kamuoyunca da bilinen adli kısıtlılığı nedeniyle sahneye çıkamayacaktır. Ancak Gülşen’in orkestra ve vokal grubu saat 21.30’da Çim Sahne’de performans sergileyecektir. Gülşen şarkılarının seslendirileceği, kliplerinin gösterileceği konsere tüm Fuar ziyaretçilerimiz ücretsiz davetlidir.”

Gülşen Neden Ev Hapsinde?

Nisan ayındaki konseri sırasında imam hatiplilere yönelik kullandığı sözleri nedeniyle 25 Ağustos’ta tutuklanan şarkıcı Gülşen Çolakoğlu hakkında; avukatının üst mahkemeye yaptığı itiraz üzerine ev hapsi şeklinde adli kontrolle tahliye kararı verildi.

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu’nun nisan ayında İstanbul’da verdiği bir konserde imam hatiplilere yönelik sözlerine ilişkin görüntülerinin 5 ay sonra sosyal medyada paylaşılması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan resen soruşturma başlatmış ve hakkında gözaltı kararı vermişti. 25 Ağustos’ta gözaltına alınarak Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne getirilen Gülşen Çolakoğlu, savcılıkça ifadesi sonrasında sevk edildiği sulh ceza hâkimliğince tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilmişti.

Gülşen Çolakoğlu’nun avukatlarının 26 Ağustos’ta yaptığı itiraz üzerine İstanbul 27’nci Asliye Ceza Mahkemesi bugün “Konutu terk etmeme” şeklindeki adli kontrol şartıyla tahliye kararı verdi.

GÜLŞEN’İN EV HAPSİNE YAPILAN İTİRAZ REDDEDİLDİ

Sanatçı Gülşen Çolakoğlu’nun nisan ayında İstanbul’da verdiği bir konserde imam hatiplilere yönelik söylediği sözler ağustos ayı sonunda gündeme geldi. Bu görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı resen soruşturma başlatmış ve şarkıcı hakkında gözaltı kararı vermişti. Gülşen, 25 Ağustos’ta gözaltına alınan ve savcılık ifadesi sonrasında tutuklanmıştı. Gülşen’in avukatı Emek Emre’nin tutuklamaya karşı ertesi gün yaptığı itirazı değerlendiren üst mahkeme, 29 Ağustos’ta Gülşen’in ev hapsi şeklinde adli kontrol ile tahliyesine karar vermişti.

Avukat Emre, Gülşen’in ev hapsi şeklindeki adli kontrolünün kaldırılması için de itiraz dilekçesi verdi ancak sulh ceza mahkemesi bu istemi reddetti.

İzmir'de Gülşen'in Yerine Orkestra ve Vokalistleri Sahne Alacak

İzmir’de Gülşen’in Yerine Orkestra ve Vokalistleri Sahne Alacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!