BELEDİYE TESİSİNDEN ÇIKARILDIĞI İÇİN ENGELLİ OĞLUYLA ÇADIRDA KALAN DEPREMZEDE BABA AĞLAYARAK YARDIM İSTEDİ: OĞLUM İÇİN KONTEYNER İSTİYORUM

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BELEDİYE TESİSİNDEN ÇIKARILDIĞI İÇİN ENGELLİ OĞLUYLA ÇADIRDA KALAN DEPREMZEDE BABA AĞLAYARAK YARDIM İSTEDİ: OĞLUM İÇİN KONTEYNER İSTİYORUM

BURHAN DEMİRCİOĞLU 

 

Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde zihinsel ve fiziksel engelli oğlu ile kaldığı belediye tesisinden ‘çatı yaptırılacak’ gerekçesiyle çıkarıldığını iddia eden Kazım Daşöz, oğlu ve eşi ile çadırda yaşamaya başladı. Engelli oğlunun çadırda bakımının zor olduğunu söyleyen Kasım Daşöz, ağlayarak yetkililerden konteyner istedi.

Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde depremden evi zarar gören Kazım Daşöz, 4 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu fiziksel ve zihinsel engelli hale gelen 25 yaşındaki Hasan Daşöz ve eşiyle belediye tesisinde kalmaya başladı. Daşöz, kaldıkları tesisten “çatı yapılacak” gerekçesiyle çıkarıldıklarını iddia etti.  Hasarlı olan evlerine giremedikleri için evlerinin yakınına kurdukları çadırda engelli oğullarıyla yaşama çalıştıklarını belirten Daşöz, oğlunun bakımının çadırda çok zor olduğunu belirterek, yetkililerden ağlayarak kendilerine konteyner vermelerini istedi.

“BEN BU ÇOCUĞUMLA NEREYE GİDEYİM?”

Kazım Daşöz şunları söyledi:

“Saat dörtte deprem olması nedeniyle evden bir şekilde çıktık biz yatalak oğlum olduğu için. Halı saha görevlisiyim ben belediye personeli. Halı sahanın orada sabahladık. Sabahlayınca Vezir Özer’in evine yerleştik biz. Saat bir buçuktaki depremi de orada yedik. Tekrar halı sahaya gittik amcamın oğlunu aradım, dedim bana kulübün anahtarını yetiştir. Kulübe girdik biz, hep beraber, yardım etti girdik.

ÇATI BAHANESİ İLE ÇIKARTTILAR BİZİ” 

Bize günlük baskı yaptılar, ‘konteyner bul’ çık diye. Ben de dedim defalarca benim yatalak oğlum var, mideden peg ile beslenen, konuşma yok bu adamı nereye götüreyim ben? Ondan sonra tantana oldu şu anda da belediye başkanı bize martın sonuna kadar müsaade etti. İki gün önce belediye başkanını çağırdık öbür personeli çağırdık bize şunu bahane etti ‘çatıyı söktüreceğim ben’ dedi. ‘İhalesi dört ay oldu verileli, çatıyı söktüreceğim ben’ dedi. Biz de o sebepten çıktık geldik. Çatı bahanesi çıkarttılar yani bizi, başka bahane bulamadılar çıkartmak için. 

“GİTTİĞİM GÜNDEN BERİ AĞLADIM”

Çocuk için daha iyiydi bizim için değil. Yani çocuğun mesela yeri rahattı, sıcaktı rutubet yoktu. Yani bu adam hastanede yatabilecek adam. Şartlar, mesela gece ben bunu çektim şapır şapır su damladı. Biz uyku uyumadık. Yani ancak bununla koruyabildim çocuğu yani. Ya sağlıklı değil, öksürdü sabaha kadar mesela bu adam, ama çaresizim yani. Yapacağım götüreceğim bir yer yok. Yetkililerden ben konteyner istiyorum. Ya ben gittiğim günden beri ağladım ya, gittiğim günden beri ağladım ya. Günlük baskısında durdum ben ya, günlük tehdit ettiler. Yani kaymakam da bir şey yapmadı, belediye başkanı da bu zamana kadar bana bir şey yapmadı, hiçbir şey yapmadı, sadece lafla sadece lafla.” 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

BELEDİYE TESİSİNDEN ÇIKARILDIĞI İÇİN ENGELLİ OĞLUYLA ÇADIRDA KALAN DEPREMZEDE BABA AĞLAYARAK YARDIM İSTEDİ: OĞLUM İÇİN KONTEYNER İSTİYORUM

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!