• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

ELEKTRİKLİ BİSİKLETİ ÇALINAN KADİRLİLİ HURDACI: “LÜTFEN HIRSIZLIĞI YAPAN KİMSE BİSİKLETİMİ UYGUN BİR YERE BIRAKSIN”

service

ELEKTRİKLİ BİSİKLETİ ÇALINAN KADİRLİLİ HURDACI: “LÜTFEN HIRSIZLIĞI YAPAN KİMSE BİSİKLETİMİ UYGUN BİR YERE BIRAKSIN”

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’de hurda topladığı şarjlı bisikleti çalınan Muhammet Soylu, hırsıza ‘bisikleti bir yere bırakması’ çağrısında bulundu. Ekmek teknesinin çalınmasından sonra ekonomik sıkıntılar çektiğini ifade eden Soylu, “Bisikletimle ben eski topluyordum, kâğıt topluyordum, onunla geçimimi sağlıyordum. İki haftadır perişan oldum, evde elektriğim yok, tüpüm yok, yakacak odunum da yok. Lütfen bu hırsızlığı yapan kimse elektrikli bisikletimi uygun bir yere bıraksın, ben geçimimi sağlayayım şu kış günü perişan oldum” dedi. 

Osmaniye’nin Kadirli ilçesi Şehit Orhan Gök Mahallesi’nde oturan ve geçimini 6 yıldır hurda toplayarak sağlayan 58 yaşındaki Muhammet Soylu’nun, yaklaşık 2 hafta önce şarjlı bisikleti çarşı merkezinde çalındı. Polise başvuran Soylu, bir sonuç alamadı. Soylu, şunları söyledi:

“HAVALAR SOĞUK, PARAM PULUM YOK”

“58 yaşındayım, eşimden ayrıyım yalnız yaşıyorum. Çalışarak zor güç bir şarjlı bisiklet aldım, onu da bir marketten kontör yüklemeye girdiğimde 5 dakika sonra çıktığımda çalındığını gördüm. Bisikletimle ben eski topluyordum, kağıt topluyordum, onunla geçimimi sağlıyordum. 2 haftadır perişan oldum, evde elektriğim yok, tüpüm yok, yakacak odunum da yok. Havalar soğuk, param yok, pulum yok.

“BİSİKLETİMİ ÇALAN LÜTFEN GETİRSİN”

Lütfen bu hırsızlığı yapan kimse elektrikli bisikletimi uygun bir yere bıraksın, ben geçimimi sağlayayım şu kış günü perişan oldum. Kimseden bir yardım da alamıyorum, geçimimi sağladığım bir bisikletimden başka herhangi bir dayanağım yoktu. Ben ne yiyip ne içeceğim? Perişan durumdayım. Ne yapacağımı bilmiyorum şu ekonomik sıkıntılarda var, her şey pahalı, ateş pahası. Zor durumdayım gerçekten. Şu an ekmek bile alacak param yok, ne yapacağımı bilmiyorum. Kışta daha bitmedi, uzun. Aşçıyım ama yaştan dolayı, yaşım büyük olduğundan dolayı işe de alınmıyorum. Zor durumdayım, ne yapacağımı bilmiyorum.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

ELEKTRİKLİ BİSİKLETİ ÇALINAN KADİRLİLİ HURDACI: “LÜTFEN HIRSIZLIĞI YAPAN KİMSE BİSİKLETİMİ UYGUN BİR YERE BIRAKSIN”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!