İYİ PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ KONCUK: “ÇİFTÇİLERİMİZ ÇUKUROVA’DA BİLE TARLASINI SÜRMEKTE ZORLANIYORSA ANADOLU’NUN GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN”

service

İYİ PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ KONCUK: “ÇİFTÇİLERİMİZ ÇUKUROVA’DA BİLE TARLASINI SÜRMEKTE ZORLANIYORSA ANADOLU’NUN GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN”

BURHAN DEMİRCİOĞLU 

Osmaniye’de İYİ Parti kongresine katılan Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “Bugün çiftçilerimiz artık tarlasını Çukurova’da sürmekte zorlanıyor. Çukurova’da bile sürmekte zorlanıyorsa Türkiye’nin diğer yerlerine yani bin bir ova olan Çukurova’da artık çiftçilik yapmak zor hatta imkansız hale gelmişse Anadolu’nun gerisini siz düşünün. Esnafımız har aldı, kepenk kapatan kapatana. Binlerce esnaf kepenk kapatıyor. Elektrik faturasını dahi ödeyemez hale geldiğini ifade ediyor” dedi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Osmaniye’de bir düğün salonunda düzenlenen il kongresinde divan başkanlığı yaptı. Koncuk kongrede  yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanı yüzde 25 zammı açıkladıktan sonra ‘5 puan daha veriyorum. hadi’ diyor müjdeler olsun, müjdeler olsun, sanki babasının bağından bağ bağışlıyor. Ya 5 puanlık artış en düşük emekli maaşında 200 liralık artış demek. Ortalama memur maaşında 400 TL’cik artış demek. Sayın Cumhurbaşkanım sen bu milletin memurun, işçinin, emeklinin, asgari ücretlinin, esnafın, çiftinin nasıl yaşadığından haberdar mısın? Saraydan baktıkça demek ki yüzde beş müjde gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

“SANKİ BABASININ BAĞINDAN BAĞIŞLIYOR”

İsmail Koncuk şu ifadelere yer verdi:

“Vatandaş 20 yıl iktidar olma şansı verdi. 20 yıl sonra geldiğimiz noktaya lütfen dikkat çekiyorum bir bakın. Demokrasi arızalı bir ülke,yargı adamları hakimlerimi, savcılarımız karar verirken başıma ne gelir? endişesi yaşıyor. Yargının bu kadar zebil olduğu bir dönem  herhalde hiçbiriniz hatırlamıyorsunuz. İşsizlik tavan yapmış, her evde bir, iki işsiz var. Adil gelir dağılımı sağlanamamış. Yani Türkiye’de mutlu olan bir kesim kalmadı ve ne işçilerimiz, ne asgari ücretlimiz, ne esnafımız, ne çiftçimiz şu anda mutlu değil. Kim mutlu yandaşlar mutlu, ihale alan yandaşlar mutlu. Türkiye’de bakın Sayın Cumhurbaşkanı geçen grup konuşmasında yüzde 25 zammı açıkladıktan sonra ‘5 puan daha veriyorum. hadi’ diyor müjdeler olsun, müjdeler olsun, sanki babasının bağından bağ bağışlıyor. Ya 5 puanlık artış en düşük emekli maaşında 200 liralık artış demek. Ortalama memur maaşında 400 TL’cik artış demek. Sayın Cumhurbaşkanım sen bu milletin memurun, işçinin, emeklinin, asgari ücretlinin, esnafın, çiftinin nasıl yaşadığından haberdar mısın? Saraydan baktıkça demek ki yüzde beş müjde gibi görünüyor. Bunları reddediyoruz. Yani 20 yıl sonunda yüzde beşi millete müjde diye sunan bir cumhurbaşkanı var maalesef. Yani milletten kopmuş bir siyasal iktidar var. Milleti unutmuş, yokluğa terk etmiş bir siyasal iktidar var.

“KAYNAMAYAN TENCERE İKTİDARI YIKAR” 

Gerçekten bu kaynayamayan tencere rahmetlik Demirel’in dediği gibi iktidarları yıkar, bu iktidarı yıkacak. Bunu biz biliyoruz. Bugün çiftçilerimiz artık tarlasını Çukurova’da sürmekte zorlanıyor. Çukurova’da bile sürmekte zorlanıyorsa Türkiye’nin diğer yerlerine yani bin bir ova olan Çukurova’da artık çiftçilik yapmak zor hatta imkansız hale gelmişse Anadolu’nun gerisini siz düşünün. Esnafımız har aldı, kepenk kapatan kapatana. Binlerce esnaf kepenk kapatıyor. Elektrik faturasını dahi ödeyemez hale geldiğini ifade ediyor.”

 

Art’s Magazin  Yurt

İYİ PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ KONCUK: “ÇİFTÇİLERİMİZ ÇUKUROVA’DA BİLE TARLASINI SÜRMEKTE ZORLANIYORSA ANADOLU’NUN GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!