OSMANİYELİ ODUNCU: “HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI SİPARİŞ YOK. ODUN SATILMIYOR, YAĞMUR YOK”

service

OSMANİYELİ ODUNCU: “HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI SİPARİŞ YOK. ODUN SATILMIYOR, YAĞMUR YOK”

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’de odun satıcısı Murat Kandemir, havaların sıcak gitmesinden dolayı odun ve kömür satışlarının çok azaldığını ifade etti. 3-4 aydır çalışmadıklarını belirten Kandemir, “Hava şartlarından dolayı sipariş yok, odun satılmıyor, yağmur yok yani şu an siparişlerin hepsi durdu. 3 aydır, 4 aydır bu şekilde yani çalışmıyoruz. Açık söyleyeyim bütün hızarlar durmuş, arkadaki hızarda durmuş, burası da durmuş, çoğu arkadaşlar şu an kapalı” dedi. 

Osmaniye’de odun ve kömür satıcısı Murat Kandemir, hava şartlarından dolayı işlerinin durduğunu ifade etti. 

“ÇOĞU ARKADAŞIMIZIN DÜKKANI KAPALI”

Kandemir açıklamasında şunları söyledi:

“Aşağı yukarı 3 aydır şu anda hızar durmuş, 3-4 aydır çalışmıyoruz. Havadan dolayı sipariş yok, odun satılmıyor, yağmur yok, yani şu an siparişlerin hepsi durdu. 3 aydır, 4 aydır bu şekilde yani çalışmıyoruz. Açık söyleyeyim bütün hızarlar durmuş, arkadaki hızar da durmuş, burası da durmuş, çoğu arkadaşlar şu an kapalı. Masrafımız var nasıl yapacağız, nasıl edeceğiz bilmiyorum. Düşünüyorum şu an kara kara ama nasıl yapacağız bilmiyoruz. Arkadaki hızarı kapattık, burayı da işte mecburen millet demesin ki dükkanı kapattı, mecbur gelip gidiyoruz şu anda.

“GEÇEN SENE GÜZELDİ AMA BU SENE ÇOK BERBAT”

Geçen sene güzeldi ama bu sene çok berbat. Bizim şu anda kıpırdayacak halimiz yok, hava şartlarından dolayı ne yapacağımızı bilmiyoruz. Şu havaya baksanıza yaz havası var. Sobayı yakan yok şu anda. Geçen sene biz şu odunun, şu kadar odunun burada durmaması lazım, bunun 10 sefer satılması lazımdı şu an duruyor satılmıyor. Hepsi üst üste durmuş. Bir müşteri gelse ya adam 1 çuval alıyor ya da almıyor. Şu odunun durması zaten aşağı yukarı 6 aydır getirmişiz bu şekilde durmuş, satılmıyor. Ne yağmur var ne bir şey var. Palet tahtası yapıyorduk o bile durdu şu anda, onu bile yapamıyoruz. Adamlar diyor ‘abi şu anda tahta fabrikalar durmuş zaten işler hepsi durgun’. Ne yapacağımızı bilmiyoruz.

“KÖMÜR DE SATILMIYOR”

Kömür satılmıyor kömür de durmuş. Normalde geçen sene haftada 1-2 tır aşağı yukarı gidiyordu ama bu sene 2 aydır getirdiğimiz kömürü satamıyoruz. Yarısı ya satıldı ya satılmadı. Biraz soğuk vardı ona satıldı şu anda kömürün hepsi durmuş. Ne odun gidiyor ne odun kırıntısı gidiyor ne kozalak gidiyor şu anda perişan durumdayız.”

Art’s Magazin  Yurt

OSMANİYELİ ODUNCU: “HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI SİPARİŞ YOK. ODUN SATILMIYOR, YAĞMUR YOK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!