Başantrenörümüz Marina Maljkovic ve oyuncularımız, Sopron Basket galibiyetini değerlendirdi

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Marina Maljkovic ile oyuncularımız Emma Meesseman ve Breanna Stewart, 82-62’lik skorla kazanılan Sopron Basket maçının ardından açıklamalarda bulundu. Başantrenörümüz Marina ...

featured
service

Başantrenörümüz Marina Maljkovic ve oyuncularımız, Sopron Basket galibiyetini değerlendirdi

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Marina Maljkovic ile oyuncularımız Emma Meesseman ve Breanna Stewart, 82-62’lik skorla kazanılan Sopron Basket maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Marina Maljkovic: Zor bir maçtı

Galibiyet hakkında konuşan Başantrenörümüz Marina Maljkovic, “Sopron oynaması çok zor rakip, zor bir takım. Avrupa’da herkesin saygı duyması gereken bir takım; çünkü bir sistemleri var ve bu sistem yıllardır var. Bunu alt jenerasyonlarda da kullanıyorlar. Dolayısıyla çok zor bir takım olduğunu biliyorduk. Bugün de herkes ne kadar zor bir maç olduğunu ve savaşmadan hiçbir şey olmayacağını görmüş oldu. Bu maça bakarak önümüzdeki maçın da ne kadar zor olabileceğini tahmin edebiliyoruz.” dedi.

Marina Maljkovic, salonu dolduran taraftarlarımızın oluşturduğu atmosfer içinse “Tecrübeliyiz. Daha çok yolumuz var. Öncelikle ikinci maça odaklanmamız gerekiyor. Çok iyi atmosferdi. Tek bir şey söyleyeceğim, daha fazla İzmir Marşı söylerlerse sevinirim.” değerlendirmesinde bulundu.

Emma Meesseman: Üçüncü çeyreğin ortasından itibaren 40 dakika oynamamız gereken basketbolu oynamaya gayret gösterdik

Çok zor bir maçtı. Maça da istediğimiz, çalıştığımız gibi başlayamadık. Bu belki heyecanımızdan belki de buradaki tansiyondan kaynaklıydı, bilemiyorum. İkinci yarıya daha da kötü başladık ama üçüncü çeyreğin ortasından itibaren 40 dakika oynamamız gereken basketbolu oynamaya gayret gösterdik. Bunu daha uzun süreye yayabilirdik. Dolayısıyla zor bir maçtı, herkes de izledi. Önümüzde bir zor maç daha var. Atmosfer de harikaydı. Ben taraftarı saha içerisinde duyabiliyordum, tüylerim diken diken oldu ve bu bana ekstra enerji de verdi. Taraftarımıza da teşekkür ederim.

Breanna Stewart: Bugün için mutluyuz; çünkü gerekeni yaptık

Şimdi önümüzde bir maçımız daha var. Bugün için mutluyuz; çünkü gerekeni yaptık. Kendi sahamızdaki üstünlüğümüzü korumuş olduk. Ama şimdi deplasmana gidiyoruz. Orası da onların saha avantajı olacağı bir yer ve daha da sert bir mücadele olacaktır. Bu nedenle henüz hiçbir şey bitmedi.”

Başantrenörümüz Marina Maljkovic ve oyuncularımız, Sopron Basket galibiyetini değerlendirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!