Taraftarlarımızdan skandal hakem kararlarına karşı protesto yürüyüşü

En büyük gücümüz taraftarımız, Futbol A Takımımızın 2 Şubat Perşembe günü Adana Demirspor’la oynadığı Spor Toto Süper Lig'in 22. hafta karşılaşmasında hakemin aleyhimize verdiği yanlı ve yanlış kararlarına karşı tepki göstermek için bir yürüyüş ...

featured
service

Taraftarlarımızdan skandal hakem kararlarına karşı protesto yürüyüşü

En büyük gücümüz taraftarımız, Futbol A Ekibimizin 2 Şubat Perşembe günü Adana Demirspor’la oynadığı Spor Toto Muhteşem Lig’in 22. hafta müsabakasında hakemin aleyhimize verdiği taraflı ve yanlış kararlarına karşı reaksiyon göstermek için bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da bulunan merkezinde gerçekleştirilen yürüyüşte çok sayıda taraftarımız, çeşitli tezahüratlar yaptı ve pankartlar açtı. Taraftarlarımız attıkları sloganlarla Kulübümüzün yanında olduklarını gösterdi.

TARAFTARLARIMIZDAN BİRLİK MESAJI

Taraftarlarımız basın mensuplarına bir açıklama yaptı.

Hakem kararlarının eleştirildiği ve Fenerbahçe topluluğunun birlik ve beraberlik içinde olduğunun altını çizildiği açıklama şu formda:

Adana Demispor maçında skandal olarak bile tabir edilmesi hafif kalacak hadiseler yaşandı. Haftalardır Fenerbahçe aleyhine oyunlar kuruluyor. Bu oyunun son perdesini Adana Demirspor maçında daima birlikte izledik.
Maçtan sonra Fenerbahçeli olmayanların bile yaptıkları yorumlara bakarsanız ne kadar büyük bir haksızlığın Fenerbahçe aleyhine yaşatıldığı ortaya çıkar.

Burada amaçlanan Fenerbahçe’yi ve Fenerbahçelileri saha dışına taşımaksa topluluğumuz geçmişte bunun uğraşını hukuk sonları içerisinde muvaffakiyetle vermiştir.

3 Temmuz 2011 FETÖ kumpası ve sonrasında yaşananlarla o kumpası tezgahlayanların, oynayanların, bu kumpasın içerisinde yer alanların nerede olduğu muhakkak. O kumpasın içine çekilen Fenerbahçeli yöneticilerin ve Fenerbahçe’nin nerede olduğu da aşikâr.

Fenerbahçe bu oyunlara karşı taraftarıyla, topluluğuyla Lideriyle, İdaresiyle daima birlikte dimdik durmaya devam edecektir. Şayet burada 3 Temmuz’da olduğu üzere kimi çevrelerce Fenerbahçe üzerinden bir provokasyon planlanıyorsa o arkadaşlara tavsiyemiz kaybedecekleri bir savaşın içine girmemeleridir. Fenerbahçe geçmişte maçlar kaybetmiştir, kupalar kaybetmiştir, şampiyonluklar kaybetmiştir, yeniden kaybedebilir. Lakin Fenerbahçe geçmişte girdiği hiçbir çabayı, hiçbir savaşı kaybetmemiştir tekrar kaybetmeyecektir. Biz birileri üzere bu ligi bitirtmeyiz demiyoruz. Bu lig biter. Bizim isteğimiz ekibimizin emeğine, alın terine hürmet gösterilmesi.

Şayet futbol saha içerisinde oynanırsa, kurallara riayet edilirse, dışarıdan birileri bu karşılaşmaların sonuçlarına müdahale etmezse Fenerbahçe bu ligi çok hoş bitirir. Hatta bu lig Bağdat Caddesi’nde biter, bu grup da Galatasaray deplasmanına şampiyon olarak sarfiyat.

Şayet birilerinin beklentisi Fenerbahçe topluluğunun içerisinde karışıklık yaratmaksa, Fenerbahçe Liderinin önderliğinde İdare Şurası, taraftarı, futbolcuları, teknik heyetiyle daima birlikte omuz omuza şampiyonluğa emin adımlarla yürüyecektir.

Fotoğraflar: Altan Göçer

Basın Fotoğrafları

Taraftarlarımızdan skandal hakem kararlarına karşı protesto yürüyüşü

Taraftarlarımızdan skandal hakem kararlarına karşı protesto yürüyüşü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!