Başkan Dursun Aydın Özbek: “Galatasaray rakiplerine korku veriyor”

featured
service

Başkan Dursun Aydın Özbek: “Galatasaray rakiplerine korku veriyor”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen yeni üyelerimizin berat töreni öncesinde basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı.

Profesyonel Futbol ve Disiplin Kurulu’nun kulübümüze vermiş olduğu ardı arkası kesilmeyen cezalar üzerine bir açıklama yapmanın zaruri hale geldiğini ifade eden Başkan Özbek’in ifadeleri şu şekilde:

Dün Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun vermiş olduğu haksız kararlar hakkında açıklamada bulundum. Bu sadece Galatasaray Spor Kulübü’ne yapılan haksızlıklarla ilgili değil, genelde Kulüpler Birliği Vakfı’nda arkadaşların birçoğunun PFDK kararlarıyla ilgili itirazları vardı. Biz de bunu dile getirdik. Özellikle Galatasaray’a yapılan haksızlıkların ardı arkası kesilmediği ve bunun bir son bulması için bir açıklama yapma ihtiyacı doğdu. Orada yaptığımız açıklama genelde PFDK’nın adaleti sağlaması gereken bir kurum olduğu vurgusunu taşıyordu. Bazı kulüpler bunu kendi üstüne aldılar. Yakışmayacak, seviyesi tartışılacak bir şekilde Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekilime hitabet tarzlarını kınıyorum. Türk sporunda bu tip seviyesizliklere ihtiyacımızın olmadığını düşünüyorum.”

“YEL KAYADAN TOZ ALIR”

“Biz yaptığımız açıklamalarla, duruşumuzla herkes için adaleti isteyen bir kulübüz. O yüzden bu açıklamayı zaruri gördük. Futbolun sahada oynanması gerektiğini defalarca söylüyoruz. Bunun için futbolu sahada oynamaya devam edeceğiz. İlgili kulübe geçen hafta yaptığımız maçta gereken cevabı vermiştik. Bugün yeniden taraftarımızla birlikte sahadayız. Onlara PFDK tarafından büyük haksızlık yapıldı. Bugün gereken cevap sahada verilecektir. Galatasaray’ın büyük taraftarı herkese korku veriyor. Onun için bugün gereken cevabı sahada ilgililere vereceğiz. Bir deyiş vardır. Yel kayadan toz alır. Biz de kaya gibi Türk futbolunda varız. Türk futbolunun en önemli kurumuyuz.” 

“ARTIK MASADA VE SAHADA ADALETİN GELMESİ LAZIM”

“Artık masada, sahada adaletin gelmesi lazım. Üslubumuza dikkat etmemiz lazım. Sevgi iklimini Türk futboluna da getirmemiz lazım. Tüm kulüplerle Kulüpler Birliği Vakfı’nda zaman zaman bir araya geliyoruz. Oradaki üslupla basına yapılan açıklamalar çok farklı. Başkanvekilim Erden Timur’a yönelik yapılan açıklamayı, hitabet tarzını gördünüz. Bana yapılan hitabet tarzını da görüyorsunuz. Biz hiçbir zaman bu seviyeye inmiyoruz. İnmeyiz. Galatasaray’ın duruşu böyle bir duruş değil. Başkaları sadece kendileri için adalet isteyebilirler. Biz sadece Türk futbolu için, herkes için adalet istiyoruz. Onun için sahadayız ve herkes için adalet isteyen bir takım olarak sahadaki yerimizi alacağız.” 

“HER MAÇTA TARAFTARIMIZA KEYİF VERİYORUZ”

“İyi bir takımız. Her hafta üzerine koyarak gidiyoruz. Her maçta taraftarımıza keyif veriyoruz. Bu devam edecek. Galatasaray kendi misyonuna yakışır şekilde sahada mücadelesini verecek. Bu durum söylemlerle, konuşmalarla değilmez. Galatasaray Spor Kulübü Türk futbolunun, sporunun en önemli kulübüdür. Yel ancak kayadan toz alır. Galatasaray, taraftarıyla bütünleştiği zaman başarı kaçınılmaz. Verilen cezaya rağmen en az 50 bin kişiyle oynayacağız. İşte Galatasaray’ın büyüklüğü bu. Galatasaray rakiplerine korku veriyor.” 

Başkan Dursun Aydın Özbek: “Galatasaray rakiplerine korku veriyor”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!