Metin Oktay kabri başında anıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metin Oktay kabri başında anıldı

Türk futbolunun ve Galatasaray’ın unutulmaz oyuncularından Taçsız Kral lakaplı Metin Oktay, vefatının 29. yıl dönümünde Topkapı Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Anma törenine İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik, Metin Oktay’ın yakınları, futbol altyapı sporcularımız, kulüp üyelerimiz ve taraftarlarımız katıldı.

Anma töreni öncesinde İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Metin Oktay’ın futbolculara örnek bir isim olduğunu belirterek şu açıklamaları yaptı:

“Metin Oktay ağabeyimizi ölümünün 29. yıl dönümünü mezarı başında anıyoruz. Bütün Galatasaraylıların gurur duyduğu kaptanımız,  Galatasaray’da oynayan bütün futbolcuların örnek aldığı ve Türkiye’deki birçok sporcunun ve futbolcunun örnek aldığı kişiliğiyle bizleri onurlandıran Metin Oktay’ın 29. ölüm yıl dönümünde taraftarlarımızla yönetimimizle divandaki başkanlarımızla beraber mezarı başında anıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Oğlumu havuzda boğulmaktan kurtaran, son anda ölümden döndüren Metin Oktay’a Allah’tan rahmet diliyorum.” 

“Hiçbir zaman paraya değil, duruşa değer veren, bütün futbolculara örnek olan, Türkiye’de Metin isminin bu kadar olmasının yegâne sebeplerinden olan Metin Oktay bize çok şey öğretti. Hiçbir zaman hiçbir Galatatasaraylının unutacağını zannetmiyorum. Genç futbolcularımıza zaman zaman gelip Metin Oktay’ın mezarını ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum. Metin Oktay hiçbir zaman paraya bakmadı, her zaman duruşa baktı. Ne söz vermişse onun arkasında durdu. Mekânı cennet olsun.”

Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ise Metin Oktay’ın örnek bir kişilik olduğuna vurgu yaparak, “Metin Oktay Galatasaray efsanesi. Sembol bir isim. Tek aşkıydı Galatasaray merhum Metin Oktay’ın. Parayı değil, aşkı ve sevdayı, Galatasaray’ı tercih etti. Galatasaray’ın bütün başarılarının arkasında Metin Oktay’ın ruhu var. Galatasaray’ın tüm sporcularına örnek bir kişiliktir. Kendisini ölümünün 29. yılında tekrar rahmet ve minnetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Metin Oktay kabri başında anıldıMetin Oktay kabri başında anıldıMetin Oktay kabri başında anıldı

Metin Oktay kabri başında anıldı

Metin Oktay kabri başında anıldı

Metin Oktay kabri başında anıldı

Metin Oktay kabri başında anıldı

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!