Sudan’da 18 katlı petrol şirketi kulesi alev alev yandı

Sudan’da 18 katlı petrol şirketi kulesi alev alev yandı Sudan’ın başkenti Hartum’da ordu ile paramiliter güç Hızlı Destek Kuvvetleri (RSF) arasında çıkan çatışmada Büyük Nil Petrol Şirketi Kulesi alevlere teslim oldu. Sudan’da ordu ile paramiliter güç Hızlı Destek Kuvvetleri (RSF) arasındaki çatışmalar ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sudan’da 18 katlı petrol şirketi kulesi alev alev yandı

Sudan’ın başkenti Hartum’da ordu ile paramiliter güç Hızlı Destek Kuvvetleri (RSF) arasında çıkan çatışmada Büyük Nil Petrol Şirketi Kulesi alevlere teslim oldu.

Sudan’da ordu ile paramiliter güç Hızlı Destek Kuvvetleri (RSF) arasındaki çatışmalar sürüyor. Başkent Hartum’da bugün gerçekleşen çatışmalar sırasında Büyük Nil Petrol Şirketi Kulesi’nde yangın çıktı. Çevre sakinlerinin kaydettiği görüntülerde başkentin en yüksek binalarından biri olan kuleden siyah dumanların yükseldiği görülürken yangının nasıl çıktığı ve can kaybının olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Sudan’da ordu ile RSF arasındaki gerilim, 5 Aralık 2022’de sivil hükümete geçişin ve demokratik seçimlerin önünü açması amacıyla imzalanan “çerçeve anlaşmada” RSF’nin tamamen orduya entegre edilmesini içeren reformdan kaynaklanırken, binlerce kişinin öldüğü çatışmalar 15 Nisan’da bu yana devam ediyor.

Sudan’da 18 katlı petrol şirketi kulesi alev alev yandı Art’s MagazinSon Dakika

Sudan’da 18 katlı petrol şirketi kulesi alev alev yandı

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!