Mehmet Büyükekşi: “Cüneyt Çakır’a Türk hakemliğine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz”

Mehmet Büyükekşi: “Cüneyt Çakır’a Türk hakemliğine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz”

ABONE OL
5 Ağustos 2022 01:38
Mehmet Büyükekşi: “Cüneyt Çakır’a Türk hakemliğine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MagazinLogo 11 | Art's Magazin - En Güncel Haberler - Kültür & Sanat - Magazin

Mehmet Büyükekşi: “Cüneyt Çakır’a Türk hakemliğine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz”

 
 
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, aktif hakemliği bırakarak hakem yetiştirmek için eğitimci olma kararı alan FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır’a Türk futboluna hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

 

beIN SPORTS’ta Güntekin Onay’ın canlı yayın konuğu olan Mehmet Büyükekşi, “Cüneyt Çakır hocamızla ilgili bugün karara vardığımız bir konu var. Geçen hafta Bolu’da hakemlerimizle bir kamp gerçekleştirdik, bir seminer yaptık. Seminerde Cüneyt Çakır hocamız, Merkez Hakem Kurulumuza başvurmuştu. Yurt dışından birçok teklif aldığını bize bahsetti. Bizlere ‘Ben birçok teklif aldım, ama hakemlik kariyerime Türkiye’nin bana sağladığı imkânlarla başladım, kariyerimi de Türkiye’de sonlandırmak istiyorum.

Bundan sonraki dönemde de alt kategorilerdeki hakemlere eğitim vermek istiyorum. Yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum. Böylece bu camiaya katkı sunmak istiyorum’ dedi. Özellikle Türk futbol ailesine borcunu böyle ödemek istediğini söyledi. Bu isteğini hem Merkez Hakem Kurulumuz hem TFF Başkanı olarak ben ve Yönetim Kurulumuz da son derece uygun gördük. Özellikle bu motivasyon bizim açımızdan son derece önemli. Cüneyt hocamızın hakem yetiştirme heyecanı da son derece önemli” dedi.

Cüneyt Çakır’ın eğitimcilikte de büyük başarı kazanacağına inandığını belirten Mehmet Büyükekşi, “Bu zamana kadar biz de dahil yurt dışından hakem eğitim olarak hocalar getirdik. Hem VAR için getirdik, hem de şu anda Hugh Dallas’ı getirdik. Bu defa yerli bir hakemimiz, en başarılı hakemlerimizden bir tanesini, kendi değerimizi hakemi eğitmeni olarak atadık. İnşallah biz yurtdışından hakem getiriyorsak, o da yurt dışına eğitmen olarak da gidebilir” ifadelerini kullandı.

“Örnek bir uğurlama yapacağız”

Tecrübeli hakem için jübile düzenleyeceklerini ifade eden Mehmet Büyükekşi sözlerini şöyle sürdürdü: “Cüneyt Çakır bizim çok önemli bir değerimiz. İki defa Dünya Kupası, üç kez Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etti. Üst üste 5 turnuvada üç kez yarı final seviyesinde maç yönetme başarısı gösterdi.

Ayrıca 2015 yılında Şampiyonlar Ligi finalinde görev aldı. Sayısız turnuvada Türk futbolunu temsil etti. İnşallah hocamıza jübile maçı düzenlemek istiyoruz. Türk hakemliğine yakışır şekilde onu uğurlamak istiyoruz. Bu zamana kadar yaptığı çalışmalar nedeniyle de Cüneyt Çakır hocamıza çok teşekkür ediyorum. Yeni çalışmaları için de başarılar diliyorum.”

Marka değerini artırmak istediklerini ifade eden Mehmet Büyükekşi sözlerini şöyle tamamladı: “Buradan özellikle şunun altını çizmek istiyorum. Şuna inanıyorum, eğer biz futbolda marka değerimizi artırmak istiyorsak, hakemlerimizi de son derece değerli halde tutmamız, kamuoyunda onların mutlaka hakkını vermemiz gerekiyor. Mutlaka hakemlerin de insan olduklarını unutmamız gerekiyor. Hepimiz hata yapabiliriz, hataları kasıt olmadığı müddetçe hoş görmemiz gerekiyor.

Futbol kamuoyuna da buradan seslenmek istiyorum, yeni bir sayfa açıyoruz. Özellikle hakemlerimizin arkasında durmak istiyoruz ve bu duruşu da sadece lafla yapmayacağız. Gerçekten onlara güveniyoruz. Bütün hakemlerimizi son derece saygıdeğer olarak görüyoruz. Cüneyt Çakır hocamız için bu yaptığımızın diğer hakemler için de örnek olmasını istiyoruz. Böyle güzel uğurlamalarla hakemlerimizi emekli etmek istiyoruz.”

 
Spor | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri
Youtube Abone Ol 16 1 | Art's Magazin - En Güncel Haberler - Kültür & Sanat - Magazin

En az 10 karakter gerekli