‘ÇORLU 1. HAMSİ FESTİVALİ’NDE YURTTAŞA 2 TON HAMSİ DAĞITILDI 

featured
service

‘ÇORLU 1. HAMSİ FESTİVALİ’NDE YURTTAŞA 2 TON HAMSİ DAĞITILDI 

Çorlu Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iş birliği ile düzenlenen ‘Çorlu 1. Hamsi Festivali’nde yurttaşa 2 ton hamsi dağıtıldı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Çorlu 1. Hamsi Festivali’ne Çorlu Kaymakamı Mustafa Eldivan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, CHP Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar, CHP Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar, Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kütük, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri, basın mensupları ve yurttaşlar katıldı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kütük, 2 ton hamsiyi 35 aşçı ile birlikte pişirerek dağıttıklarını ve festivalin geleneksel hale getirilerek gelecek yıllarda da devam edeceğini duyurdu. 

Daha sonra kürsüye çıkan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise şöyle konuştu:

“MARMARA İLE KARADENİZ ARASINDA BİR DOSTLUK KÖPRÜSÜ KURACAĞIZ”

“Çorlumuzda ilk kez düzenlenen ve geleneksel hale geleceğine inandığımız Hamsi Festivali hepimizde büyük bir ilgi ve heyecan yarattı. Karadeniz bölgesinden pek çok hemşehrimizin yaşadığı güzel Çorlumuzda, Karadeniz’in simgesi haline gelen hamsi balığının festivalinin düzenlenmesi çok kıymetli. Ordulular Derneğimizin öncülüğünde gerçekleşen festival, aynı zamanda yöresel ürünler satan esnafı destekliyor ve yerel ekonominin canlanmasına katkı sunuyor. Kentimizde hamsi festivali düzenlemek yalnızca bir yerel lezzeti değil ülkemizin de önemli bir kültürünü Çorlumuzda daha iyi tanıtılmasını sağlayacak. Festivalde Ordu’nun yerel lezzetlerini tadacağız, kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağız. Bir nevi Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi arasında dostluk köprüsü kuracağız. 

Doğduğumuz bölge ve şehirler farklı olsa da, Türkiye’nin farklı illerinden gelip Çorlu’ya yerleştiğimiz günden bu yana aslında hepimiz Çorluluyuz. Burada yaşayan her vatandaşımız ve şehrimizin yönetimine katkı sağlayan tüm hemşehri derneklerimiz Çorlumuzun kıymetli bir parçasıdır. Bu kenti seven, sorunları ile dertlenip çözüm ve öneri sunan, daha güzel bir Çorlu için mücadele eden, bu kente sahip çıkan hemşehri derneklerimizle her zaman iş birliği içerisinde olduk. Bundan sonra da iş birliği içerinde olmaya devam edeceğiz. Bugün bu güzel festivalin gerçekleşmesini destekleyerek hemşehri derneklerimizin bizler için ne denli önemli olduğunu bir kez daha gösterme fırsatı bulduk. İnanıyorum ki, Hamsi Festivali bundan böyle bir gelenek olacak ve Çorlu’muzda uzun yıllar boyunca düzenlenecek. Festivalin hayata geçirilmesinde büyük emek veren başta Çorlu Ordulular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olmak üzere tüm paydaşları ve katılımcıları kutluyor; Hamsi Festivali’nin Çorlumuza hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Art’s Magazin  Yurt

‘ÇORLU 1. HAMSİ FESTİVALİ’NDE YURTTAŞA 2 TON HAMSİ DAĞITILDI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!