ÇORLU BELEDİYESİ, DOST MARKET İLE İHTİYAÇ SAHİBİ YURTTAŞLARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

featured
service

ÇORLU BELEDİYESİ, DOST MARKET İLE İHTİYAÇ SAHİBİ YURTTAŞLARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Çorlu Belediyesi’nin Unvansız Gönüllüler Derneği iş birliğiyle, nisan ayında yaşama geçirdiği ‘Dost Market’ hizmete girdiği günden bu yana, 424 yurttaşın ihtiyaçlarına ulaşabilmesine olanak sağladı.

Dost Market’i bir iyilik hareketi olarak nitelendiren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, bugüne kadar 1 milyon liranın üzerinde ayni ve nakdî yardım toplandığını belirterek bunun önemli bir kısmının ihtiyaç sahibi yurttaşlar tarafından kişiye özel ‘Çorlu Kart’ ile ‘Dost Market’ten temin edildiğini dile getirdi. Sarıkurt, şunları söyledi:

“1 MİLYON 538 BİN TÜRK LİRASI YARDIM YAPILDI”

“Biz bir aileyiz ve bağışlarınız ile birlikte daha da büyüyeceğiz demiştik. Her geçen gün büyümeye ve daha çok ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaşıyoruz. Gıda yardım kolisi dağıtımı ile sürdürdüğümüz yardımlarımızı bugün ihtiyaçlara daha kolay ulaşılabilir noktaya getirdik. Bugün Dost Market’imiz bünyesinde belediyemizin yanı sıra Unvansız Gönüllüler Derneği, Migros, Numil Gıda, Kavukçu Un, Temel İhtiyaç Derneği, Ahbap Derneği, Erişler Gıda San. ve Tic. A.Ş. ve Türk Kızılayı Tuzla Şubesi’nin destekleriyle 83 kalem ürünü ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hizmetine sunabiliyoruz. Onlarca ürünün arasında vatandaşlarımızın rağbet gösterdiği çeşitler arasında yağ, şeker ve makarna ilk üç sırada yer aldı. Önceliğimiz, kıymetli vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarına kolaylıkla ulaşabilmeleri. 23 Nisan 2022 tarihinden bu güne ayni ve nakdî olarak toplam 1 milyon 538 bin 533 Türk lirası yardım yapıldı.

“424 İHTİYAÇ SAHİBİ YARARLANDI”

Geçen süreç içerisinde Dost Market’ten kişiye özel olarak tanımlı Çorlu Kart’a yüklenen tutar üzerinden 424 ihtiyaç sahibi vatandaşımız 727 kez faydalanırken, toplamda 406 bin 309 liralık alışveriş gerçekleştirildi. Dost Market’imiz, kurum, kuruluş, firma, yardımsever vatandaşlarımızla birlikte toplumsal dayanışma içerisinde yapılan bağışlarla hizmet vermeye devam edecek. Değerli paydaşımız Unvansız Gönüllüler Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Dost Market projemize ayni ve nakdî bağışlarda bulunan, desteklerini esirgemeyen herkese Çorlu halkı adına bir kez daha teşekkür ediyorum.”

 

ÇORLU BELEDİYESİ, DOST MARKET İLE İHTİYAÇ SAHİBİ YURTTAŞLARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!