Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR, 11 İLÇEDE LARVA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI BAŞLATTI

featured
service

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR, 11 İLÇEDE LARVA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, toplum sağlığını tehdit eden karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı 11 ilçede eş zamanlı olarak ilaçlama çalışması başlattı.

Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı vektörle mücadele ekipleri, riskli bölgelerde larva ile mücadele için ilaçlama çalışmalarına başladı. Bu kapsamda, sivrisinek ve karasineklerin üreme zamanlarında yapılan ve larvaların ergin hale gelmelerinin önüne geçen ilaçlama çalışmaları, vektör (hastalık taşıyıcı) potansiyelleri yüksek olan sivrisinek ve haşerelerin üremesine müsait olan göl, gölet, dere, su birikintisi ve bataklıklardaki larva jit alanlarında larvasit uygulaması yapılacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şunları kaydetti:

“Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü’müzde görev yapan ekiplerimiz vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir yaz dönemi geçirmeleri amacıyla karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmalarına başladı. Sulak alanlar başta olmak üzere potansiyeli yüksek olan bölgeler belirlenerek ilaçlama çalışmaları yapılıyor. 11 ilçemizde eşzamanlı olarak harekete geçtiğimiz çalışmalarımızı erken dönemde başlatarak vatandaşlarımızın yaz aylarında büyük rahatsızlık duyduğu sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçmeyi hedefliyoruz. Vektör ile mücadelede önemli bir yere sahip olan larva ilaçlama çalışmalarımızı kontrollü bir şekilde devam ettirerek, bu sorunu kontrol altına almayı planlıyoruz. Her şey vatandaşlarımızın güzel ilimizde daha mutlu ve huzurlu yaşaması için. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra da Tekirdağ için çalışmaya devam edeceğiz.”

Art’s Magazin  Yurt

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR, 11 İLÇEDE LARVA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI BAŞLATTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!