TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR, ÇORLU ALİ OSMAN ÇELEBİ BULVARI’NDA 1. ETAP ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

featured
service

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR, ÇORLU ALİ OSMAN ÇELEBİ BULVARI’NDA 1. ETAP ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında Çorlu ilçesi Ali Osman Çelebi Bulvarı asfaltlama çalışmalarının birinci etabı tamamlandı.

4 bin 400 metre uzunluğa sahip Ali Osman Çelebi Bulvarı’nın tamamlanan birinci etap çalışmaları çerçevesinde Bülent Ecevit Bulvarı Kavşağı ile Atatürk Bulvarı kavşağı arasındaki 1 bin 500 metrelik kısım 6 şeritli olarak yapılarak, aşınma asfaltı seviyesinde tamamlandı. Birinci etapta; 3 bin ton aşınma asfaltının yanı sıra 8 bin 800 metrekare kumlamalı parke taş kaldırım, yaklaşık bin 200 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı ve yaklaşık 3 bin metre uzunluğunda da bisiklet yolu yapıldı. 

Çorlu ilçesi Ali Osman Çelebi Bulvarı’nda ikinci etap çalışmalarının da başladığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şunları söyledi:

“Yolun 2 bin 700 metre uzunluğundaki ikinci etabı olan Bülent Ecevit Bulvarı kavşağından Tekirdağ yönü karayolları sınırına kadarki kısmı, 1×1 iken 2×2 bölünmüş yol olarak trafiğe açılmış olup üç adet modern dönel kavşak yapılmıştır. Bu çalışmalar sırasında 80 bin metreküp kazı, 50 bin metreküp taş dolgu, 28 bin metreküp de temel ve alt temel dolgusu yapılmıştır. İkinci etap için ise altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra 11 bin ton binder asfalt yapılmış olup, 2023 yılı BSK Programı dahilinde ise hava şartları uygun olunca 6 bin ton aşınma asfaltı atılması planlanmaktadır.

“TOPLAM YATIRIM TUTARI 30 MİLYON TL’Yİ BULACAK”

Park Bahçeler Daire Başkanlığımız tarafından yürütülen işlerde ise bitkilendirme ve peyzaj öğeleri 15 Şubat 2023 tarihine kadar, aydınlatma ve çimlendirme 1 Mart 2023 tarihine kadar, orta refüj ve dönel kavşaklar 15 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlanacaktır. Toplam yatırım tutarı 30 milyon TL’yi bulacak olan Ali Osman Çelebi Bulvarı’nda yaptığımız tüm çalışmaların Çorlulu hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Art’s Magazin  Yurt

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR, ÇORLU ALİ OSMAN ÇELEBİ BULVARI’NDA 1. ETAP ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!