TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE’ SUNUMU 

featured
service

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE’ SUNUMU 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü Süleymanpaşa Kadın Danışma Merkezi psikologları tarafından Şarköy Belediyesi personeline, ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ sunumu yapıldı.

Psikolog Meltem Şentürk ve Psikolog Damla Kurum tarafından 28 Aralık 2022 ve 11 Ocak 2023 tarihlerinde yapılan sunumda; kadına yönelik şiddet, şiddet türleri, şiddet türlerinin görülme sıklığı, şiddetin kadını ve çocuğu nasıl etkilediği, kadın cinayetleri, medyada şiddet, şiddetle mücadele konusunda ulusal ve uluslararası mevzuat, şiddet sonrası başvurulabilecek kurum ve kuruluşlar hakkında Şarköy Belediyesi personeline bilgi verildi. Toplam bir saat süren ve 27’si kadın, 73’ü erkek olmak üzere 100 personelin katıldığı sunumda vaka paylaşımı yapılarak, personelin yaşadığı ya da örnek gösterdiği olaylar üzerinden soruları cevaplandırıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şunları söyledi:

“Kadına yönelik şiddetin acil olarak çözüme kavuşturulması gereken toplumsal bir sorun olduğunun bilinciyle, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik projelerimizi sürdüreceğiz. Kadını ve aile kurumunu güçlendirmek amacıyla Çerkezköy, Çorlu ve Süleymanpaşa’da kurduğumuz Kadın Danışma Merkezlerimizde psikologlarımız ve sosyal hizmet uzmanlarımızın aracılığıyla vatandaşlarımıza psiko-sosyal destek vermeye devam edeceğiz. Ben Şarköy’de gerçekleştirilen sunuma katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” 

 

Art’s Magazin  Yurt

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE’ SUNUMU 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!