“Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı” Ankara’da düzenleniyor

"Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı" Ankara’da düzenleniyor Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı, 18-19 Ekim tarihlerinde Ankara’da düzenleniyor. Dünya’nın önde gelen uydu operatörlerinden biri ve Türkiye’nin uydu haberleşmesini sağlayan yegane şirketi olan Türksat, Türkiye’nin uzaydaki geleceğini ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı” Ankara’da düzenleniyor

Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı, 18-19 Ekim tarihlerinde Ankara’da düzenleniyor.

Dünya’nın önde gelen uydu operatörlerinden biri ve Türkiye’nin uydu haberleşmesini sağlayan yegane şirketi olan Türksat, Türkiye’nin uzaydaki geleceğini yeniden şekillendirecek adımları atmaya devam ediyor. Bu çerçevede Türkiye’nin yakın yörüngedeki geleceğinin ele alınacağı “Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”, 18-19 Ekim tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek.

Çalıştay ile Türkiye’nin uzaydaki gücünü artıracak olan yakın yörünge teknolojileri, küp uydu üretimi ve yer kesimi teknolojileri başta olmak üzere ‘Yeni Uzay’ kavramı ve gelecekteki fırsatlar ele alınacak. Her yıl yapılması planlanan çalıştay, uydu sektöründen ilgili sektör temsilcilerinin yanı sıra uzay profesyonelleri, akademisyenler ve araştırmacıları bir araya getirecek. Çalıştayda özellikle yakın yörünge uydularına odaklanarak, bu alanlardaki son teknolojik gelişmeler, inovasyonlar ve geleceğin uydu sistemlerine yönelik beklentiler ele alınacak. Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’nın uzay teknolojilerinin geleceğine yön vermek üzere sektör liderlerini bir araya getirerek ve yakın yörünge ile küp uydu alanlarındaki en son gelişmelerin paylaşımına zemin hazırlayıp, tartışmak suretiyle muhtemel iş birlikleri de güçlendirilecek. Türkiye Uzay Ajansı, ASELSAN, PLAN-S, TUSAŞ başta olmak üzere sektörün lider kuruluşlarının sponsorluğunda gerçekleştirilecek çalıştayda Türkiye’nin en önemli isimleri bir araya gelerek, Türkiye’nin yakın yörüngedeki geleceği masaya yatıracak.

“Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı” Ankara’da düzenleniyor Art’s MagazinSon Dakika

“Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı” Ankara’da düzenleniyor

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!