Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu, 20 Temmuz’da İzmir’de!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu, 20 Temmuz'da İzmir'de!

Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu, 20 Temmuz’da İzmir’de!

Moliere’in ölümsüz eseri ”Kibarlık Budalası” 13.ylında seyirciyle buluşmaya deva ediyor. Duayen Sanatçı Haldun Dormen 12 yıldır kesintisiz oynadığı Moliere’in ölümsüz eseri ”Kibarlık Budalası” Tiyatro Oyununu 13. yılında oyunun yönetmeni Hakan Altıner’e devrediyor.

Kibarlık Budalası Tiyatro Oyununun Konusu Nedir?

17. yüzyıl Fransa’sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak.. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir.

Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz’i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir “soylu” ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer. Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.

Türk Tiyatrosu’nun büyük ustası Haldun Dormen’in, yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü KİBARLIK BUDALASI‘nı Hakan Altıner sahneye koydu. 

Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu, 20 Temmuz'da İzmir'de!

Oyunun, Kostüm Tasarımı Türkan Kafadar, Dekor Tasarımı Gizem GürselSedef Kermen, Işık Tasarımı Cengiz Özdemir‘e ait; Hakan Altıner, Aydan Şener, Burçin Bildik, Damla Cercisoğlu, Kahraman Sivri, Emre Büyükpınar, Sadi Özen, Reyhan Aydınsel ve Işık Selin Günçe rol alıyorlar.

Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu, 20 Temmuz Çarşamba 21.00 İzmir Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu‘nda.

Bilet Fiyatları

  • 20 Temmuz Çarşamba 21.00 İzmir Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu (H-I Sırasları) 134.0 TL 99.0 TL – (Son 48 Adet)
Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu, 20 Temmuz'da İzmir'de!

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!