ÖZGÜR ÖZEL: “BAKAN EVLATLARININ ZENGİNLEŞTİĞİ DEĞİL, VATAN EVLATLARININ ZENGİNLEŞTİĞİ BİR DÖNEMİ YAŞAYACAĞIZ”

service

ÖZGÜR ÖZEL: “BAKAN EVLATLARININ ZENGİNLEŞTİĞİ DEĞİL, VATAN EVLATLARININ ZENGİNLEŞTİĞİ BİR DÖNEMİ YAŞAYACAĞIZ”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Tokat’ta; “Önümüzdeki altı ayın sonunda; zenginlerin, beşli çetelerin, yandaş müteahhitlerin, kendi evlatlarının kayrıldığı düzenden vatandaşın kayrıldığı bir düzene geçeceğiz. Bakan evlatlarının zenginleştiği değil, vatan evlatlarının zenginleştiği bir dönemi yaşayacağız” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Tokat İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Özel, özetle şunları söyledi:

“Önümüzdeki altı ayın sonunda; zenginlerin, beşli çetelerin, yandaş müteahhitlerin, kendi evlatlarının kayrıldığı düzenden vatandaşın kayrıldığı bir düzene geçeceğiz. Bakan evlatlarının zenginleştiği değil, vatan evlatlarının zenginleştiği bir dönemi yaşayacağız.

Devletin yoksullara sahip çıktığı, işsizliğin düştüğü, dünyadaki herkesin üzerinde plan yapıp hayal kurduğu bu güzel ülkenin gençlerine yurt dışında hayal kurdurtmayacağız. Gençlerin yüzde 76’sının yurt dışında hayal kurduğu bu günlerden; gençlerin canları istediğinde istediği ülkeye vizesiz gidip gelebildiği, Türk parasının pul olmadığı, dışarıda para harcamanın kolay olduğu bir süreci hep beraber başlatacağız.”

Öğretmenlik Meslek Kanunu uyarınca, Kariyer Basamakları Sınavı’nın bugün yapılması ile ilgili olarak da Özel, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanı’na düşen, Anayasa Mahkemesi’nin kararını verene kadar bu sınavı ertelemekti. Dünya kadar masraf ederek, dünya kadar imkanı çarçur ederek bu sınavı yaptılar. Milli Eğitim Bakanı, elinde çiçekle kendisini bekleyen bir öğretmenin çiçeğini dahi almadı. İnsan düşmanının elini bile havada bırakmaz. Milli Eğitim Bakanı, kendisini çiçekle karşılayan öğretmenin elini havada bıraktı. O öğretmenin elini havada bırakarak bütün öğretmenlere hakaret etti… Bu sınavı bütün öğretmenleri ayrıştırmak üzere yapılmış çok yanlış bir karar olarak görüyoruz. Önümüzdeki günlerde mutlaka, Anayasa Mahkemesi’nin bu karardan döneceğine inanıyoruz.”

ÖZGÜR ÖZEL: “BAKAN EVLATLARININ ZENGİNLEŞTİĞİ DEĞİL, VATAN EVLATLARININ ZENGİNLEŞTİĞİ BİR DÖNEMİ YAŞAYACAĞIZ”
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!