İstanbul’da Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu

service

İstanbul’da Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu

İstanbul’da Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu

İstanbul’da “göçmen kaçakçılığı” suçu ile ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında Gaziosmanpaşa’da tespit edilen 3 farklı adrese yapılan operasyonda 9 Pakistanlı ve 30 Suriyeli olmak üzere 39 kaçak göçmen yakalandı. Yakalanan kaçak göçmenler geri gönderme merkezine teslim edilirken, evini kiralayan D.E. isimli ev sahibi ise “kaçak göçmenleri barındırma” suçundan tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerince, “göçmen kaçakçılığı” suçu ile ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında 23 Eylül’de Gaziosmanpaşa’da “Şok evi” olarak kullanıldığı tespit edilen 3 adrese operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlar sonucunda 9 Pakistan ve 30 Suriye uyruklu olmak üzere toplamda 39 kaçak göçmen yakalanarak geri gönderme merkezine teslim edildi.

EVLERİ KİRALAYAN EV SAHİBİ TUTUKLANDI

Kaçak göçmenlere evlerini kiraya veren D.E. isimli kişi ise gözaltına alınarak “kaçak göçmenleri barındırma” suçu nedeniyle 20 bin 592 TL idari para cezası verilerek, 6 Ekim 2021 tarihinde sevk edildiği hakimlikçe tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

İstanbul’da Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu 1

SINIR İLLERİNDEN KAÇAK GÖÇMEN SEVKİ SAĞLAYAN TAKSİCİ ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Öte yandan 6 Ekim’de, Fatih ilçesinde kaçak göçmenlerin sınır illerinden sevkini sağladığı tespit edilen bir ticari taksiye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda ticari taksi sürücüsü B.Y. isimli kişi ile taksi içerisinde bulunan Afganistan uyruklu 5 kişi yakalandı. Yakalanan kaçak göcemler geri gönderme merkezine teslim edildi. Ticari taksi sürücüsü B.Y’ye ise 12 bin 870 TL idari para cezası uygulandı. 7 Ekim’de hakimliğe sevk edilen ticari taksi sürücüsü B.Y., “göçmen kaçakçılığı” suçundan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul’da Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu

İstanbul’da Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!