Karabük İtfaiye Ekip Müdürü Koray Korkut: Bu Ekip Büyün Sevinçlerini Enkaz Altında Bıraktı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından afet bölgesine giden Karabük Belediyesi İtfaiye ekibi, Karabük’e döndü. Ekip müdürü Koray Korkut ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karabük İtfaiye Ekip Müdürü Koray Korkut: Bu Ekip Büyün Sevinçlerini Enkaz Altında Bıraktı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından afet bölgesine giden Karabük Belediyesi İtfaiye ekibi, Karabük’e döndü. Ekip müdürü Koray Korkut, “Karabük İtfaiyesi olarak sesini tespit edip, enkazın içine girip, kurtardığımız 10 vatandaş; diğer itfaiye teşkilatlarıyla ya da sivil toplum kuruluşları ile müştereken, toplamda 30 vatandaşımızı biz enkaz altından çıkardık” dedi. Korkut, “Bu ekip, ben inanıyorum, bütün sevinçlerini Kahramanmaraş’ta enkazın altında bırakıp döndü. Gördükleri, tanık oldukları hikâyeler hiç kolay şeyler değildi” diye konuştu.

Ekip müdürü Koray Korkut liderliğinde Ahmet Günaydın, Ramazan Başpınar, Yaşar Özsoy, Muhammet Gülbağ ve Haşim Güneş’ten oluşan 6 kişilik Karabük Belediyesi itfaiye arama kurtarma ekibi; depremin ilk anından itibaren hızlı bir şekilde deprem bölgesine gitti. Kahramanmaraş’ta enkaz arama kurtarma çalışmalarına katılan ekip 10 kişiyi kendi çabaları ile kurtardı. Toplamda 30 kişiyi bölgedeki diğer ekiplerle birlikte kurtaran ve Kahramanmaraş’ta 13 gün süreyle çalışmalara katılan itfaiyeciler Karabük’e döndü.

=============================================

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!