YALOVA SUBAŞI’DA SATRANÇ TURNUVASI HEYECANI

service

YALOVA SUBAŞI’DA SATRANÇ TURNUVASI HEYECANI

NEDİM GÜLER

Yalova Subaşı Belediyesi tarafından bu sene ilk kez düzenlenen Atatürk Kupası Satranç Turnuvası büyük ilgi gördü. Türkiye’nin pek çok kentinden aralarında milli sporcuların da yer aldığı 88 sporcunun katıldığın turnuvanın açılış hamlesini Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay yaptı.

Subaşı Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde açık kategori, 12 yaş ve altı, 8 yaş ve altı üç kategoride düzenlenen Atatürk Kupası Satranç Turnuvası düzenlendi. Mehmet Tunalı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen turnuvaya 88 satranç oyuncusu katıldı. 2 gün boyunca sürecek olan turnuvaya ilgi yoğundu. Turnuvada ilk hamleyi Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay yaptı. Canbay’ın hamlesiyle birlikte 88 satranç oyuncusu kıyasıya bir mücadele içerisine girdi. Rekabetin dorukta olduğu turnuvada eğlenceli dakikalar yaşandı.

“BUNDAN SONRA DA DEVAMI GELECEK”

Bu sene ilk defa gerçekleştirilen turnuva hakkında konuşan Belediye Başkanı Turan Canbay, “Daha önce bir satranç turnuvası yaptık ama Atatürk Kupası adı altında değildi. Zannedersem 8. Festival öncesinde bu kadar geniş kapsamlı olmasa da bir turnuva düzenlemiştik. Bu konuda ilk olarak federasyon yetkililerinin bir talebi oldu aslında talep oradan geldiği için daha da mutlu etti bizi. Dedik ki Atatürk Haftası ne yapalım? Satranç turnuvamızın adını Atatürk Kupası olarak belirleyerek birincisini yaptık. İnşallah bundan sonra da devamı gelecek” dedi.

Canbay, “Mükemmel, şu anda turnuvaya katılan sayımız 80’in üzerinde. Duyurular geç olduğu için katılım fazla olmadı ama tabi bu sadece Yalova’ya özel bir şey değil. Van’dan, Çanakkale’den ve diğer illerden gelen sporcularımız da var. Türkiye puanlamasına etki eden bir turnuva bu. Öylesine düzenlenmiş bir turnuva değil. O yüzden daha da önemli bizim için de önemli hem beldemizin adını duyurmak adına hem de gençlerimizin neler yapabildiklerini görüyoruz. İçeride yanlış bilmiyorsam 2 tane de milli sporcumuz var” diye konuştu.

Turnuvada her kategoride ilk 3’e giren sporculara kupa ve satranç saati, 4. 5. ve en başarılı kadın sporcuya ile en başarılı 3 Subaşılı sporcuya madalya ve satranç takımı hediye edilecek.

YALOVA SUBAŞI’DA SATRANÇ TURNUVASI HEYECANI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!