YALOVA’DA VATANDAŞLAR DEPREMZEDELER İÇİN KIYAFET DİKİYOR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YALOVA’DA VATANDAŞLAR DEPREMZEDELER İÇİN KIYAFET DİKİYOR

NEDİM GÜLER

Yalova Belediyesi bünyesinde hizmet veren YASMEK kursiyerleri deprem bölgesinde bulunan vatandaşlar için kışlık kıyafet dikmeye başladı. Ailesinin de deprem bölgesinde olduğunu belirten kursiyer Hatice Akcan, “Ailem de orada mağdur. Elimizden hiçbir şey gelmiyor. Oradaki kardeşlerimiz için çalışıyoruz. Üzülüyoruz ama gene onlara destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydan gelen iki büyük depremin depremin ardından ülke genelinde başlatılan yardımlar her geçen gün artarken, Yalova Belediyesi bünyesinde hizmet veren YASMEK (Yalova Sanat ve Meslek Edindirme Kursları) kursiyerleri ise deprem bölgesinde bulunan vatandaşlar için kışlık eşofman, atkı, bere, polar dikimi yaparak destek veriyor.

“99 DEPREMİNDE KARDEŞİMİ KAYBETTİM”

YASMEK tasarım ve giyim kursiyerleri tarafından gönüllü olarak başlatılan çalışma hakkında bilgi veren Merve Çavuşoğlu şunları söyledi:

“Yalova Belediyesi olarak YASMEK’teki kursiyerlerle birlikte deprem bölgesinde olan kardeşlerimiz, çocuklarımız için elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz. Bere, atkı, şapka, pijama takımı yapıyoruz. Normalde kursiyerlerimiz de izinliler onlar da bir haftalık bir sürece girdiler ama onlar da evlerinde durmadılar sağ olsunlar. 2 günden beri burada onlara devamlı bu şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. İnşallah bizim de bir faydamız olur diye düşünüyoruz. Çok üzülüyoruz hepimiz Allah yardımcıları olsun kardeşlerimizin.”

Kursiyerlerden Semiha Karademir, “99 depreminde kardeşimi, eşini, yeğenimi kaybettim. Onun için koşa koşa gideyim burada yardım edeyim dedim. Fular dikiyoruz. Üst veya alt dikiyoruz. Allah onların yardımcıları olsun” dedi.  Ailesinin de deprem bölgesinde olduğunu ifade eden bir diğer kursiyer Hatice Akcan ise, “Ailem de orada mağdur. Elimizden hiçbir şey gelmiyor. Oradaki kardeşlerimiz için çalışıyoruz. Üzülüyoruz ama gene onlara destek olmaya çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

“ELLERİMİZ BAĞLI OTURMAK İSTEMİYORUZ”

Süheyla Bülbül ise YASMEK merkezinde yürütülen çalışma hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Burada kursiyerlerimizle birlikte çalışıyoruz. Normalde kurslarımız dün tatil oldu fakat hanımlar evlerine gitmek istemediler çünkü kimse evde oturmak istemiyor. Evde ellerimiz bağlı oturmak istemiyoruz dediler. Önce evimizdekileri getirdik onlarla bişeyler yapmaya çalıştık. Belediyemizde bize kumaş yardımında bulundu.  Kumaşlar da geldi. Deprem bölgesinde çocuklara bere, atkı, büyükler için eşofman hep birlikte dikmeye çalışıyoruz. Hem üzgünüz bir çok arkadaşımızın ailesinden dışarıda kalanlar var. Kimse ulaşamıyor. Erkekler arabalarıyla gittiler ama bayanlar bir şey yapamadıkları için dedik hep birlikte çalışalım en azından burada birbirimize destek oluruz. Yani ufacık bir şey bile tüm insanların ihtiyacını görecek. O yüzden hep birlikte uğraşıyoruz. İnşallah bir faydamız oluyordur.”

Art’s Magazin  Yurt

YALOVA’DA VATANDAŞLAR DEPREMZEDELER İÇİN KIYAFET DİKİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!