1. Haberler
  2. Son Dakika Haberleri
  3. Yangında ilk müdahale için hazırlıklar gözden geçirildi

Yangında ilk müdahale için hazırlıklar gözden geçirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yangında ilk müdahale için hazırlıklar gözden geçirildi

Ülkemizin farklı bölgelerinden gelen orman yangını haberleri yürekleri yakarken Ödemiş’te bayram tatili boyunca farklı noktalarda çıkan arazi ve orman yangınları İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Ödemiş Belediyesi ekipleri ve gönüllülerin yoğun çabalarıyla söndürüldü. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde ilerlemeye devam ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı büyük önem taşıyan ilk müdahale konusunda hazırlıkları gözden geçirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü ekiplerince, kırsal mahallelerdeki tarım arazileri, ormanlar ve evlerde gerçekleşen yangınlara müdahalenin en hızlı şekilde yapılması için büyük önem taşıyan tankerlerin kullanımı muhtarlara ve gönüllülere detaylı biçimde anlatılarak tatbikat yapıldı. Tankerlerin amacına uygun kullanımı, yaşanabilecek olumsuzluklarda ilk müdahale için sürekli hazır tutulması konuları ele alınırken muhtarların soruları da yanıtlandırıldı. İtfaiye gönüllüsü kıyafeti ve ekipmanlarının dağıtımı konusunda da bilgi verildi.

Toplantıya Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı M. Cumhur Şener, İzmir Büyükşehir Belediyesi Bozdağlar Şube Müdürü Derya Coşkun, Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yangında ilk müdahale için hazırlıklar gözden geçirildi | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri

Yangında ilk müdahale için hazırlıklar gözden geçirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!