BOZOKSPOR TARAFTARI YOZGATLI ESNAF, TAKIMI ŞAMPİYON OLUNCAYA KADAR ÇAYI 1 LİRADAN SATMA KARARI ALDI

service

BOZOKSPOR TARAFTARI YOZGATLI ESNAF, TAKIMI ŞAMPİYON OLUNCAYA KADAR ÇAYI 1 LİRADAN SATMA KARARI ALDI

Türkiye liglerinde mücadele veren spor kulüplerinin atkılarından oluşan koleksiyonu ile tanınan Yozgatlı çay ocağı işletmecisi Abdülmelik Tuncay Özentürk, Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele veren Bozokspor şampiyonluk turu atana kadar çayı 1 liradan satma kararı aldı.

Yozgat’ta 10 yıldır çay ocağı işleten Abdülmelik Tuncay Özentürk, BAL 6. Grup’ta mücadele veren Yozgat Belediyesi Bozokspor takımı şampiyon oluncaya kadar bir bardak çayı 1 TL’den satma kararını uygulamaya koydu.

Türkiye liglerinde mücadele veren spor kulüplerinin atkılarından oluşan koleksiyonuyla tanınan Özentürk, koleksiyonunu BAL temsilcilerinin atkılarını da ekleyerek devam ettiriyor. Yozgat Bozoklular Taraftarlar Derneği Başkanlığı’nı yürüten Özentürk, takımının iç ve dış saha maçlarında tribün liderliğini de yapıyor. Çay ocağını koleksiyonundaki atkılarla süsleyen Özentürk, aynı zamanda koyu bir Neşet Ertaş hayranı.

Yozgat Belediyesi Bozokspor şampiyonluk turu atıncaya kadar bir bardak çayı 1 TL’den satacağını belirten Özentürk, şöyle konuştu:

“BİZ ÇAYLARI BİR LİRAYA İNDİRDİK”

“Bozoksporumuz şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor. Biz de kendi esnaf dükkanımız, çay ocağımız da hem taraftarımıza hem esnaf arkadaşlarımıza hem Yozgat halkına takımımız Bozoksporumuz şampiyon olana kadar bir kampanya yapalım dedik, biz nasıl destekte bulunuruz diye. Takımımız şampiyonluğa kadar normalde diğer yerlerde çaylar 3,5-4-5 liraya kadar çıkıyor. Biz çayları bir liraya indirdik. Esnafımız da diğer taraftan arkadaşlarımıza bundan gayet memnun. Takımımız şampiyonluğa kadar çayları 1 lira yapacağız” diye konuştu.

“YOZGAT’TA BİR TARAFTAR POTANSİYELİ VARDIR”

Takıma hem tribünde desteklediklerini hem de maddi manevi destekte bulunmaya çalıştıklarını aktaran Özentürk, şunları söyledi:

“Yozgatsporumuz uzun yıllar Süper Lig’de mücadele etti, diğer liglerde mücadele etti. Yozgat’ta bir taraftar potansiyeli vardır. Yozgat hiçbir zaman Yozgatsporsuz olamaz. Bu sene de Yozgat Belediyesi Bozoksporumuz yeni kurulan takım. Belediyemizin desteği arkasında, taraftarımız da birlik ve beraberlik içerisinde bütünleşme içerisinde. Takımımız şu anda şampiyonluk potasında. Takımımız çok iyi durumda. Biz de Bozoklular taraftarlar grubu olarak her zaman takımımızın yanındayız, içeri dışarı fark etmiyor. Her deplasmanda buradaki maçlarda destekliyoruz. Bundan sonra da sonuna kadar gideceğiz. Bu yolda geri dönüş yok. İnşallah bu sene takımımız Bozoksporumuzu şampiyon göreceğiz.”

BOZOKSPOR TARAFTARI YOZGATLI ESNAF, TAKIMI ŞAMPİYON OLUNCAYA KADAR ÇAYI 1 LİRADAN SATMA KARARI ALDI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!