YOZGAT ÇAMLIK MİLLİ PARKI’NDA ‘ÇÖP TOPLAMA’ ETKİNLİĞİ YAPILDI

featured
service

YOZGAT ÇAMLIK MİLLİ PARKI’NDA ‘ÇÖP TOPLAMA’ ETKİNLİĞİ YAPILDI

SEYFİ ÇELİKKAYA

Yozgat Çamlık Milli Parkı’nda 17 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla ‘çöp toplama’ etkinliği yapıldı. Çevre temizliğinin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte yurttaşlar, çevre hakkında bilgilendirildi.

Türkiye’nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlık Milli Parkı’nda, farklı çevre örgütleri ve sivil toplum kuruluşları gönüllülerinin katılımıyla ‘çöp toplama’ etkinliği düzenlendi. ’17 Eylül Dünya Temizlik Günü’ dolayısıyla yapılan etkinlikte, gönüllüler sabahın ilk saatlerinde çöpleri toplamaya başladı. Etkinliğe, farklı yaş gruplarından birçok gönüllü katıldı.

“HEDEFİMİZ BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN TEMİZLİK FELSEFESİNİ İNSANLARA AŞILAMAKTIR”

Let’s Do It Yozgat İl Temsilcisi Fatma Kılıçarslan, ’17 Eylül Dünya Temizlik Günü’ dolayısıyla yaptığı konuşmada “Yıllardır eş zamanlı olarak uluslararası gerçekleşen dünya temizlik gününde amacımız sadece tek bir gün temizlik yapmak değildir. Dünya temizlik günü çok daha büyük bir sürecin başlangıcıdır. Çöp körlüğünü yenmek, atıkları doğru yönetmek tartışmasız artık herkesin sorumluluğudur. Çöp körlüğünü yenmek için biz sorumluluğumuzu kabul ediyor ve bunu geleceğe taşımak istiyoruz. Bu doğrultuda ülkemizde 2018 rakamlarına göre büyük bir ilerleme kat ederek, biz 116 binden fazla gönüllüye ulaştık. Hedefimiz bir gün değil, her gün temizlik felsefesini insanlara aşılamaktır” dedi.

Gönüllüler tarafından toplanan çöpler, belediye ekipleri tarafından kamyonete yüklenerek, şehir çöplüğüne taşındı.

 

YOZGAT ÇAMLIK MİLLİ PARKI’NDA ‘ÇÖP TOPLAMA’ ETKİNLİĞİ YAPILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!