Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

YOZGATSPOR, İNEKLERİN OTLADIĞI ESKİ SPOR TESİSLERİNİ KULLANILIR HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

service

YOZGATSPOR, İNEKLERİN OTLADIĞI ESKİ SPOR TESİSLERİNİ KULLANILIR HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

SEYFİ ÇELİKKAYA

Yimpaş Yozgatspor A.Ş. tarafından 2000 yılında Fakıbeyli bölgesinde yaptırılan ve iki ayrı çim sahadan oluşan antrenman tesisleri, kulübün kapanmasıyla birlikte ineklerin otlak yerine döndü. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele veren Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, tesisleri yeniden kullanılır hale getirmek için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Yimpaş Yozgatspor tarafından 2000 yılında Fakıbeyli bölgesinde yaptırılan ve iki ayrı çim sahadan oluşan; kulübün kapanmasıyla birlikte sürülerek tarlaya dönüşen antrenman tesisleri için, yeniden faaliyete açılmak üzere çalışma başlatıldı.

Yimpaş yönetimiyle görüşen ve tesislerin kendilerine tahsisini sağlayan Bölgesel Amatör Lig’de mücadele veren Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, tesisleri yeniden kullanılır hale getirmek için çalışmalara başladıklarını söyledi. Atıl durumdaki tesisleri gezip, yaptıkları ve yapacakları çalışmaları değerlendiren Arslan, “Şu anda içerisinde bulunduğumuz alan Yimpaş Yozgatspor’un süper ligde, birinci ligde mücadele ettiği dönemlerde antrenman yaptığı, hazırlık maçlarını yaptığı sahalar. Yimpaş Yozgatspor’un amatör kümeye düşmesi ile birlikte burası tamamen atıl durumda kaldı” dedi.

“SAHANIN BİRİNİ TEMİZLEYİP, OTLARI TEMİZLEMEK SURETİYLE ÇİM EKTİK”

Sezon başında Yimpaş yöneticileri ile görüşerek atıl durumdaki tesisleri Yozgatspor 1959 FK için tahsis ettirdiklerini bildiren Kulüp Başkanı Arslan, açıklamasında şunları anlattı:

“Atıl durumda bulunan sahaları Yozgat sporuna, Yozgat futboluna kazandırmak için bir çalışma içerisine girdik. Buraya geldiğimizde sahaların durumu şu yan tarafta gördüğümüz gibiydi, tamamen kullanılmayacak durumdaydı. İki tane saha var burada. Sahanın birisini temizleyip, otları temizlemek suretiyle çim ekimini yaptık. İnşallah kış mevsimi ile birlikte çimlerimiz tamamen yeşerecek ve bahara burada güzel bir çim saha ortaya çıkmış olacak. Yan tarafta görünen ve halen temizlenmemiş durumda olan bölümle ilgili de suni çim saha projesi yapmak istiyoruz.

“YOZGAT İKLİM OLARAK TÜRKİYE’DE KAMP YAPMAYA EN MÜSAİT İLLERDEN BİRİSİ’’

Asıl düşüncem de, buranın Yozgat’ın bir kamp merkezinin temelini oluşturması. Yozgat iklim olarak Türkiye’de kamp yapmaya en müsait il ya da illerden birisi. Bu noktada bu imkanı mutlaka değerlendirmemiz lazım. Spor kulüplerinin kamp yapması için Yozgat bulunmaz bir yer. Coğrafi olarak da iklim olarak da bulunmaz bir yer. İnşallah asıl nihai hedefimiz de bu iki sahanın etrafında şekillenen bir kamp merkezi oluşturmak. Yozgat’a ciddi manada sportif ve ekonomik katkıları olacaktır. Gayemiz de budur nihayet işimiz budur.”

TESİSLERİN ÖYKÜSÜ

Yimpaş Yozgatspor, bir zamanlar Süper Lig’de mücadele vererek, Şampiyonlar Liginde Real Madrid’i 3-2 yenmiş, Galatasaray’ı ise 4-2 yenerek büyük sükse yapmıştı.

2000-2002 yılları arasında Süper Lig’de mücadele veren ve ikinci sezon sonunda küme düşen Yimpaş Yozgatspor, 2013/2014 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’ine indi ve bu ligde bir sezon oynandıktan sonra kapandı. Tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alırken, Hollanda’dan getirilen çim ile kaplı antrenman sahası da sürülüp, hayvanların otlağı haline gelmişti. 

Uzun yıllar 3. ve 2. Lig’de mücadele veren Yozgatspor, 1998/1999 sezonunda Yimpaş Holding bünyesine alınarak, ismi Yimpaş Yozgatspor olarak değiştirilmişti.

 

Art’s Magazin  Yurt

YOZGATSPOR, İNEKLERİN OTLADIĞI ESKİ SPOR TESİSLERİNİ KULLANILIR HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!