Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

YOZGAT’TA OKUL ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİNE DE ÜCRETSİZ YEMEK VERİLECEK

service

YOZGAT’TA OKUL ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİNE DE ÜCRETSİZ YEMEK VERİLECEK

SEYFİ ÇELİKKAYA

Yozgat’ta taşımalı ve yatılı okullarla okul öncesi öğrencilerine ücretsiz yemek verilmesi için hazırlıklar tamamlandı. Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Yozgat il genelindeki 26’sı anaokulu olmak üzere 188 okuldaki tüm okul öncesi öğrencilerimize ve diğer eğitim kademesindeki taşıma merkezlerinde bulunan öğrencilere de aynı şekilde öyle yemeği verilecektir” dedi.

Ücretsiz yemek uygulaması kapsamında 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren anaokulu ve ana sınıfındaki tüm öğrencilere de ücretsiz yemek hizmeti sağlanmasına yönelik kararın ardından Yozgat’ta mutfağı bulunan Milli Eğitim bünyesindeki kurumlarda planlama yapılırken, yarın dağıtılacak yemekler hazır hale getirildi.

“7 BİN 52 ÖĞRENCİYE DAHA ÖNCEDEN SICAK ÖĞLE YEMEĞİ VERİLMEKTEYDİ”

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Taşımalı eğitim yoluyla eğitime erişen çocuklarımızdan 7 bin 52 tanesine daha önceden sıcak öğle yemeği verilmekteydi. Milli Eğitim Bakanlığı’mızın yaptığı planlama çerçevesinde 5 milyon öğrenciye yemek verilmesi noktasındaki talimatları doğrultusunda ilimizde de yarıyıl tatilinde hazırlıklarımız tamamlanmıştır’’ dedi.

Yazıcı, Yozgat il genelindeki 26’sı Anaokulu olmak üzere 188 okuldaki tüm okul öncesi öğrenciler ile diğer eğitim kademesindeki taşıma merkezlerinde bulunan öğrencilere de aynı şekilde öyle yemeği verileceğini, bunlardan 8 bin 29’unun okul öncesi öğrencisi, 4 bin 215’inin de diğer eğitim kademelerindeki öğrenciler olduğunu söyledi. Yazıcı, şöyle konuştu:

“Yemeklerin üretilmesi noktasında 23 tane anaokulumuzun bünyesinde üretim yapılacak. Diğer okullarımızda ise şu an içinde bulunduğumuz Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, yine ilimiz merkezindeki Fatih Meslek ve Teknik Anadolu Lisemizde yemek üretimleri yapılıp, dağıtılacaktır. Aynı şekilde ilçelerimizde okullarımızın erişemediği ya da kapsamı dışında kalan okullarımızda ise Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu müdürlükleri tarafından yemek üretimleri gerçekleştirecek ve dağıtımı yapılacaktır.’’

 

Art’s Magazin  Yurt

YOZGAT’TA OKUL ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİNE DE ÜCRETSİZ YEMEK VERİLECEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!