KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI POSBIYIK: “DAİMİ İŞÇİLERİMİZE YÜZDE 32 ZAM YAPTIK”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI POSBIYIK: “DAİMİ İŞÇİLERİMİZE YÜZDE 32 ZAM YAPTIK”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 84 daimi işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesini imzalayarak, “Daimi işçilerimize yüzde 32 zam yaptık. Sosyal haklarda da yüzde 150’e varan oranlarda artış sağladık. Memur, işçi, şirket personeli tüm çalışanlarımıza en yüksek oranda zam yapıyoruz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Zonguldak Şubesi arasında belediyede çalışan 84 daimi işçiyi kapsayan 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye yemekhanesinde düzenlenen imza törenine; Başkan Posbıyık’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, sendika temsilcileri ve çalışanlar katıldı. Başkan Posbıyık, bugüne dek emekten yana tavır aldığını belirterek, şunları söyledi:

“Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri her zaman olduğu gibi bu yıl da anlaşma ile tamamlandı. Biz elimizden geldiği kadar memur, taşeron, daimi işçilerde emekten yana davranıyoruz. Belediyemizin başarılı olması sadece bana, başkan yardımcılarına, meclis üyelerine, daire müdürlerine bağlı değil siz çalışanlarımızın çabalarıyla bu başarıları yakalıyoruz. Ereğli halkını temsilen hepinize müteşekkirim. Yaptığınız hayırlı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. 

Yaptığımız anlaşma gereği birinci altı ayda çıplak yevmiyelerinize yüzde 32 zam, yemek ücretlerinize de 30 TL’den 65 TL’ye yükselterek yüzde 112 zam yaptık. Diğer 6 aylıklarda ise enflasyonun yanında yüzde 2 refah payı ile artış sağladık. Yine diğer mali haklarınızda; giyim, eğitim, izin harçlığı, ölüm ve afet yardımları gibi, yüzde 50 ile yüzde 150 oranında artış sağlandı. Ayrıca ilk defa bu sene, kamuda memur statüsünde iş yapıp, kanun gereği gerçekleştirme görevlisi ve hesap verme zorunluluğu olan personelimize ek mali sorumluluk zammı yaptık. Toplu sözleşmeniz hayırlı, uğurlu olsun. Allah sağlık, sıhhat versin, Allah güle güle harcamak nasip etsin. Çoluk çocuğunuzla, ailenizle birlikte sağlık içerisinde başarılarınızın devamını diliyorum.”

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanvekili Recep Köksal da sözleşmenin anlaşmayla sonuçlanmasında desteği bulunan herkese teşekkür etti.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KDZ. EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI POSBIYIK: “DAİMİ İŞÇİLERİMİZE YÜZDE 32 ZAM YAPTIK”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!