KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, KENT TRAFİĞİNİ RAHATLATMAK ÜZERE YENİ YOLLAR AÇIYOR

featured
service

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, KENT TRAFİĞİNİ RAHATLATMAK ÜZERE YENİ YOLLAR AÇIYOR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediyenin yaptığı çalışmaları, bölgedeki basın mensuplarıyla birlikte gezdi, kent trafiğini rahatlatacak alternatif yol çalışmalarını yerinde gösterdi. Başkan Posbıyık, “Amacımız, ana caddelerdeki trafik yükünü azaltmak ve Belen Sanayi, Hastane ve Terminale alternatif ulaşımı sağlamak” dedi.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve teknik ekip ile birlikte kent genelinde devam eden belediye çalışmalarını basınla paylaştı. İlk durak Uyuyan Güzel Tepesi çevresinde devam eden alternatif yol çalışmaları oldu.

Başkan Posbıyık, trafik yükünü rahatlatacak yeni yollar açtıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Uyuyan Güzel Tepesi çevresinde yeni yollar açtık. Terminale, Belen Sanayisine bağlantı yolları oluşturduk. Amacımız ana caddeyi yoğunluğa boğmamak. Bu yolları açmadan önce daha henüz zamlar gelmemişti, 7 tane büyük makineler almıştık ve bir riske girdik. Bu riskte kazançlı Ereğli Belediyesi çıktı. Gelen zamlardan sonra bu iş makinelerini çok ucuza almış olduk. O makinelerle şimdi dağı taşı deviriyoruz. Burada açtığımız yolların yüzde 50’si bitti. Müteahhitler artık bu tarafa doğru akmaya başladı, yeni konutlar yapılmaya başlandı.”

Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert ise yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Buradaki yol açma çalışmalarını yaparken Orman İşletme Müdürlüğü’nden gerekli izinleri alarak yapıyoruz çalışmamızı. Burada alacağımız ağaçların hepsini izin alarak aldık. Yolları stabil olarak hazırladık, alt yapısını yaptıktan sonra üst yapısını asfalt ve kaldırımlarını sonrasında yapacağız.”

Başkan Posbıyık ve beraberindekiler, daha sonra 4 mahallenin kesişme noktasında açılan Yeni Yaşam Alanı’na geçerek burada çocuklarla ve vatandaşlarla görüştü.

Posbıyık, “Buradaki her yaştan insan kalabalığını görünce ne kadar doğru bir iş yaptığımız ortaya çıkıyor” dedi.

 

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, KENT TRAFİĞİNİ RAHATLATMAK ÜZERE YENİ YOLLAR AÇIYOR
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!