KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, KENTTEKİ YAŞAM ALANLARINI AĞAÇLANDIRIYOR 

featured
service

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, KENTTEKİ YAŞAM ALANLARINI AĞAÇLANDIRIYOR 

Kdz. Ereğli Belediyesi, kentte halkın ortak kullanabileceği yaşam alanlarının sayısını artırıyor. Bu çerçevede Çavdarlı mevkinde piknik ve mesire alanı olarak kullanılacak yeni yaşam alanına, 70 adet çınar ağacı fidanı dikildi.

Belediye’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi, Çavdarlı bölgesine yeni bir yaşam alanı kazandırmak için çalışmalara başladı. Temizlik İşleri Müdürü Sezgin Okumuş, imara yeşil alan olarak işlenen hakim tepeye piknik ve mesire alanı yapmak için çalışmalara başladıklarını belirterek, bu bölgeye 70 adet çınar ağacı fidanı diktiklerini söyledi. Okumuş, şu bilgileri verdi: 

“Hemşehrilerimize yeni yaşam alanları, piknik alanları, mesire alanları sunmak için çalışmalarımız devam etmekte. Bu Çavdarlı bölgesinde görünen mevcut alan belediyemizin imarında yeşil alan olarak görülmektedir. Bu alanı ağaçlandırıp, özellikle bahar ve yaz aylarında halkımızın hem manzarasından faydalanabilmeleri hem de gölge bir alanda piknik yapabilmeleri için 70 adet çınar ağacı diktik. Etraflarını koruma altına aldık. Ağaçlar hızla görülecektir belli bir seviyeye gelecek. Çocuklarımız için oyun alanları olacak. Belediye olarak çevreye ve yeşile duyarlılığımızı her fırsatta gösteriyoruz ve bu alanların sayısını başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatları ve destekleriyle çoğaltıyoruz. Bu alanların korunması halkımızın da önceliği. Halkımızın ortak kullanım alanlarını korumaya dönük gayretlerinin artacağına inanıyoruz. Yeni yaşam alanı şimdiden Ereğlimize hayırlı olsun.”

Art’s Magazin  Yurt

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, KENTTEKİ YAŞAM ALANLARINI AĞAÇLANDIRIYOR 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!