KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, YAPI DENETİM FİRMALARIYLA  BİR ARAYA GELDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, YAPI DENETİM FİRMALARIYLA  BİR ARAYA GELDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, deprem felaketinin ardından şehirlerin yapı stoklarının depreme dayanıklı olup olmadığının tekrar gündeme gelmesi üzerine, kentte bakanlık tarafından yetkilendirilmiş Yapı Denetim Firmalarının temsilcileriyle Kdz. Ereğli Belediyesi’nde bir araya geldi.

Toplantıya, Jeoloji Mühendisleri Odası’nı temsilen İbrahim Efe, İlke Keleş ve Murat Karadeniz, Jeofizik Mühendisleri Odasını temsilen Nalan Karadeniz, Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur, Başkan danışmanı Mustafa Kılıç, İmar Müdürü Özgür Uysal, inşaat mühendisleri, mimar ve denetimciler ile Belediye İmar Müdürlüğü Yapı Denetimi Kontrol Ekibi katıldı.

Toplantıda ileriye dönük depreme hazırlık için mevcut yapı stokunun durumu, yapılması gereken çalışmalar, kentsel dönüşüm, zemini bozuk olan ve kritik olan bölgeler ile yeni yapılacak yapıların denetimi ile ilgili ortak yapılabilecek çalışmalar ele alındı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ve milletçe büyük acı yaşadıklarını belirterek, “Halkımızda doğal olarak bir tedirginlik var, binalar depreme dayanıklı mı diye. Bu toplantıyı onun için çok önemsedik. Sizlerle bir arada olmaktan çok mutluluk duydum. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, YAPI DENETİM FİRMALARIYLA  BİR ARAYA GELDİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!