ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘HAYAT İÇİN PEDALLIYORUZ’ ETKİNLİĞİ 

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘HAYAT İÇİN PEDALLIYORUZ’ ETKİNLİĞİ 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği ‘Hayat İçin Pedallıyoruz’ etkinliğinde görme engelli bireyler tandem bisikletlerle ilk kez bisiklet deneyimi yaşadı. 

Büyükşehir Belediyesi, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği ve Eşpedal Derneği ortaklığıyla, ‘Hayat İçin Pedallıyoruz’ etkinliği yaşama geçirildi. Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda planlanan ancak kentteki hava muhalefeti nedeniyle ertelenen etkinliğe, görme engelli bireyler ve bisiklet grupları katıldı. Konyaaltı Sahili Olbia Meydanı’nda başlayan bisiklet turunda görme engelli bireyler tandem bisikletleriyle pedal çevirdi. Olbia Meydanı’ndan başlayan bisiklet turu Konyaaltı Sahili bisiklet yolundan devam ederek, Boğaçayı’ndan geri dönülmesiyle başlangıç noktasında sona erdi. 

Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Başkanı Oğuz Özdemir, Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir farkındalık etkinliği düzenlemesinden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Çok güzel bir deneyim oldu. Güzel bir havada farkındalık oluşturmaya çalıştık. Muhittin Başkan’a engelli bireylerin sorunlarının çözümü noktasında verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İlk kez tandem bisiklet ile seyahat etmenin heyecanını yaşadığını söyleyen İsmail Sabancı ise şunları söyledi:

“Görme engelli bireylerin sosyalleşmesi adına katkı sunan bir etkinlik. Bizlerin hareket kısıtlılığı olması açısından sağlımıza katkı sunan bir etkinlik oldu. İlk kez bu deneyimi yaşadım. Bisikleti ben kullanıyormuş gibi bir enerji oluştu. Fazlasıyla mutluluk duydum. Böyle halkın yoğun kullandığı bir bölgede yaptığımız bisiklet turu farkındalık açısından güzel oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Bisiklet turuna katılan Okan Öztürk de bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini dile getirerek, “Tandem bisikletleri hayatımıza çok güzel dokunuşlar yapıyor. Bu sayede yeni arkadaşlar kazanıyoruz hem de çevremize bilinç kazandırıyoruz” dedi. 

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘HAYAT İÇİN PEDALLIYORUZ’ ETKİNLİĞİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!