9 günlük resmi tatilin son gününde Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yoğunluk yaşandı

9 günlük resmi tatilin son gününde Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yoğunluk yaşandı Ramazan Bayramı süresince tatillerini değerlendiren ve seyahat eden vatandaşların dönüşlerinin başlamasıyla birlikte tatilin son gününde de Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yoğunluğun arttığı görüldü. Bayram nedeniyle ilan edilen 9 günlük ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

9 günlük resmi tatilin son gününde Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yoğunluk yaşandı

Ramazan Bayramı süresince tatillerini değerlendiren ve seyahat eden vatandaşların dönüşlerinin başlamasıyla birlikte tatilin son gününde de Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yoğunluğun arttığı görüldü.

Bayram nedeniyle ilan edilen 9 günlük resmi tatilde bir çok vatandaş şehirlerarası seyahat etti. Gerçekleştirilen tatilde vatandaşların bir bölümü akrabalarını ziyaret ederken, bir bölümü ise turistik bölgelere gitmeyi tercih etti. Bayram tatilinin sonlarına doğru başlayan geri dönüş yoğunluğunun, tatilin son günü olan bugün de Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde katlanarak arttığı görüldü. Yeniden yola çıkmaya hazırlanan vatandaşları ise yakınları uğurladı.

Bir otobüs firması adına şoförlük yapan Yusuf Taşlı İzmir’e gideceğini belirterek, “Malum bayram dönüşü yoğunluğu başlamış durumda. Öğrenciler ve aile ziyaretlerini yapmakta olan vatandaşlarımızı güvenli bir şekilde, iyi bir yolculuk geçirmelerini sürdürmeye çalışıyoruz. Aşırı bir yoğunluk başladı. Hem bayram dönüşü hem de hafta sonu olarak üniversite öğrencilerinin de okullarına dönüşüyle bayağı bir ek seferler ile beraber terminallerde ve yollarda yoğunluk yükseldi. Özellikle hafta sonu aşırı bir yoğunluk oldu. Ek seferler bile dolu, hem bayram hem öğrencilerin geri dönüşleri ile yoğunluk hat safhaya yükseldi” dedi. Balıkesir’den Trabzon’a geldiğini ifade eden Emrah Kartal ise, “Yollardaki trafik çok yoğun. Allah yardımcımız olsun. Sürücüler dikkatli olsun, acele etmeye gerek yok, geç olsun güç olmasın. Hayırlısıyla atlatırız İnşallah. Trafik yoğunluğu normale göre yüzde yüz arttı” diye konuştu. Üniversite öğrencisi Miray Rumeysa Genç, “Bayram tatili için memleketimdeydim. Okuluma devam etmek için Trabzon’a geri döndüm. Bayram trafiği yoğunluğu sebebiyle otobüsümüz biraz geç geldi” dedi. Bir diğer üniversite öğrencisi Efe Türker ise, “Normalde burası memleketim değil ama ailem burada yaşadığı için bayram tatili olduğundan dolayı buraya gelmiştim. Samsun’da okuyorum ve okula geri dönüyorum” şeklinde konuştu.

Ramazan Bayramı çerçevesinde uygulanan resmi tatil bu gece sona erecek.

9 günlük resmi tatilin son gününde Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yoğunluk yaşandıArt’s Magazin – ULUSAL HABER

9 günlük resmi tatilin son gününde Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yoğunluk yaşandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!