Aliyev, Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin mutabakat zaptını onayladı

Aliyev, Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin mutabakat zaptını onayladı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, başkent Bakü’de Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin mutabakat zaptını onaylayan kararnameyi imzaladı. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin kurulmasına yönelik ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aliyev, Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin mutabakat zaptını onayladı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, başkent Bakü’de Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin mutabakat zaptını onaylayan kararnameyi imzaladı.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin kurulmasına yönelik çalışmalar hızla devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 19 Şubat 2024 tarihinde Ankara’da imzalanan “Azerbaycan Bilim ve Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Arasında Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin (TAU) Kurulmasına İlişkin Mutabakat Zaptı”nı imzaladığı kararnameyle onayladı.

Kararnamede, Mutabakat Zaptı yürürlüğe girdikten sonra Azerbaycan Eğitim Bakanlığı tarafından kararın hükümlerinin sağlaması için çalışmaların yapılması, Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından ise zaptın yürürlüğe girmesi için gerekli iç prosedürlerin tamamlandığı konusunda Türkiye Hükümetine bir bildirim gönderilmesi gerektiği belirtildi.

Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi

“Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin Kurulmasına Dair Mutabakat Zaptı” 19 Şubat 2024 tarihinde Ankara’da Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ile Azerbaycan Bilim ve Eğitim Bakanı Emin Emrullayev tarafından Ankara’da imzalanmıştı.

İki ülke arasındaki bilimsel ve teknolojik iş birliğini yeni bir boyuta taşıyacak üniversitenin Bakü’de kurulması başta sağlık, mühendislik ve bilişim sahalarında Türk yükseköğretim tecrübesini Azerbaycan’a taşıyacak.

Aliyev, Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin mutabakat zaptını onayladıArt’s Magazin – DIŞ HABER

Aliyev, Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin mutabakat zaptını onayladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!