Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın
featured

YENİMAHALLE BELEDİYESİ’NDEN CUMHURİYETİN 2’NCİ YÜZYILINA 2 BÜYÜK YATIRIM

service

YENİMAHALLE BELEDİYESİ’NDEN CUMHURİYETİN 2’NCİ YÜZYILINA 2 BÜYÜK YATIRIM

Yenimahalle Belediyesi, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını, ilçe tarihinin en büyük yatırımları olan 100. Yıl Cumhuriyet Akademisi ve 100.Yıl Cumhuriyet Parkı ile karşılayacak.

Yapımı hızla devam eden inşaatları denetleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, projenin teknik detayları hakkında bilgi verdi.

100.Yıl Cumhuriyet Akademisi’nde gençlere çağın gereklerine uygun bir şekilde eğitim vereceklerini belirten Başkan Yaşar, “Akademi, robot teknolojisi ve kodlama atölyeleri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik atölyeleri, etüt merkezleri, endüstriyel tasarım atölyesi, sanat tasarım atölyeleri, enerji ve çevre atölyeleri, meslek edindirme atölyeleri, drone pilotluğu atölyesi, 24 saat açık kütüphane, dijital kütüphane, konferans ve toplantı salonları ile 18 bin 500 metrekare alanı kapsayacak. Akademinin bahçesi amfi tiyatro şeklinde olacak. Gençler burada sanatı, müziği, dansı konuşacak, düşüncelerini özgürce paylaşacak” dedi.

İLÇEYE 49 BİN 960 METREKARELİK DEVASA PARK

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılını açılışlarla coşkuyla kutlayacaklarını da sözlerine ekleyen Yaşar, “100.Yıl Cumhuriyet Parkı, 49 bin 960 metrekare proje alanına sahip. Parkın içerisinde basketbol sahası, tenis kortu, bisiklet yolu, egzersiz alanı, çocuk oyun alanı olacak. Ayrıca giriş meydanında M-RNA Sarmalı Heykeli, 4 adet devasa labirent bahçe ile büyük Atatürk heykeli, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet devrimlerini anlatan kompozisyonlu heykeller bulunacak. Cumhuriyet’in ilk yüzyılını geride bırakıp yeni yüzyılına adım atacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı hayal ettiğimiz gibi sevinçle ve coşkuyla karşılayacağız” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

YENİMAHALLE BELEDİYESİ’NDEN CUMHURİYETİN 2’NCİ YÜZYILINA 2 BÜYÜK YATIRIM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!