Bakanlık, PSD ve ASYA ekiplerini kaza alanına yönlendirdi

Bakanlık, PSD ve ASYA ekiplerini kaza alanına yönlendirdi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Antalya’da meydana gelen teleferik kazasından etkilenen vatandaşların acil ihtiyaçlarını gidermek için 15 kişilik PSD ve ASYA ekibinin görevlendirildiğini açıkladı. Antalya Tünektepe Teleferik Tesisi’nde ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakanlık, PSD ve ASYA ekiplerini kaza alanına yönlendirdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Antalya’da meydana gelen teleferik kazasından etkilenen vatandaşların acil ihtiyaçlarını gidermek için 15 kişilik PSD ve ASYA ekibinin görevlendirildiğini açıkladı.

Antalya Tünektepe Teleferik Tesisi’nde direklerden birisi henüz belirlenemeyen nedenle devrildi. Olayda 1 kişi hayatını kaybederken, asılı kalan kabinlerdeki kişileri tahliye işlemi devam ediyor.

Diğer kabinlerde mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları aralıksız devam ederken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da ekiplerini sahaya yönlendirdi.

Bakanlığa bağlı 15 kişilik PSD ve ASYA ekibi aktif olarak alanda görev alırken, alanda yakınlarını bekleyen vatandaşlara psikolojik ilk yardım veriliyor. ASYA ekiplerince de vatandaşların çeşitli ihtiyaçları gideriliyor.

Bakanlık, PSD ve ASYA ekiplerini kaza alanına yönlendirdiArt’s Magazin – ULUSAL HABER

Bakanlık, PSD ve ASYA ekiplerini kaza alanına yönlendirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!