BM, Filistinliler için 2,8 milyar dolarlık bağış çağrısı yapacak

BM, Filistinliler için 2,8 milyar dolarlık bağış çağrısı yapacak Birleşmiş Milletler’den (BM) üst düzey bir yetkili, savaştan zarar gören Gazze Şeridi ve Batı Şeria’daki Filistinlilere yardım için yarın 2,8 milyar dolarlık bağış çağrısı yapacağını açıkladı. BM, Filistinliler için harekete geçmeyi planlıyor. BM’nin ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BM, Filistinliler için 2,8 milyar dolarlık bağış çağrısı yapacak

Birleşmiş Milletler’den (BM) üst düzey bir yetkili, savaştan zarar gören Gazze Şeridi ve Batı Şeria’daki Filistinlilere yardım için yarın 2,8 milyar dolarlık bağış çağrısı yapacağını açıkladı.

BM, Filistinliler için harekete geçmeyi planlıyor. BM’nin Filistin topraklarındaki İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Başkanı Andrea De Domenico, savaştan zarar gören Gazze Şeridi ve Batı Şeria’daki Filistinlilere yardım için yarın 2,8 milyar dolarlık bağış çağrısı yapacağını açıkladı.

Domenico, söz konusu yardımın yüzde 90’ının Gazze Şeridi için olduğunu belirterek, ilk planın 2024 yılı için 4 milyar dolar olduğunu, ancak insani yardım dağıtım erişiminin “sınırlı” olması nedeniyle bütçenin düşürüldüğünü aktardı.

BM, Filistinliler için 2,8 milyar dolarlık bağış çağrısı yapacakArt’s Magazin – DIŞ HABER

BM, Filistinliler için 2,8 milyar dolarlık bağış çağrısı yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!